Logo
Wydrukuj tę stronę

Zawody wędkarskie Koła PZW "Brzana" w Nozdrzcu

fot. arch Koła PZW "Brzana" w Nozdrzcu fot. arch Koła PZW "Brzana" w Nozdrzcu

      31 sierpnia na stawie Gospodarstwa Agroturystycznego Kazimierza Szpiecha w Jabłonicy Ruskiej, odbyły się kolejne zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Brzana” w Nozdrzcu. Impreza zgromadziła 34 wędkarzy nie tylko z rodzimego koła, także rodziny wędkarskie i opiekunów młodych wędkarzy. Pomimo upału, bowiem temperatura utrzymywała się w granicach trzydziestu stopni Celsjusza, przez cztery godziny wytrwale wędkowano metodą spławikową lub gruntową. Kiedy wędkarze „polowali na takąąą rybę” gospodarz koła Zbigniew Knap przygotowywał dla  wszystkich kiełbaski na grillu a w kuchni polowej potrawę a’la boeuf strogonow, według własnego przepisu; przesmaczną jak się później okazało.

Dla zwycięzców poszczególnych kategorii Zarząd Koła przygotował puchary, koszulki i kubki wędkarza, które wręczał Prezes Koła PZW „Brzana” Marek Owsiany.

I miejsce w kategorii senior zajął Jan Kiełbasa

I miejsce w kategorii junior wywalczył  sześcioma złowionymi karpiami -  Szymon Półchłopek

Najlepszym zawodnikiem zawodów uznano Jana Dymnickiego za złowioną tołpygę.

Najmłodszą uczestniczką była Sara Kuś

Najaktywniejszych zawodników, którzy zajęli dalsze miejsca uhonorowano wędkarskimi kubkami i drobnymi gadżetami wędkarskimi.

Na uwagę zasługuje atrakcyjność łowiska nie tylko pod względem znajdujących się tam ryb lecz także urocze otoczenie zagospodarowane ze smakiem z przemiłym właścicielem obiektu.

Nie sposób pominąć sponsora zawodów Foto Chili, zakład Małgorzaty Wolanin w Brzozowie.

Miło nam poinformować, że portal został wyróżniony także. Zarząd Koła PZW „Brzana” wystąpił do ZG PZW z wnioskiem o nadanie nam medalu „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”, wręczanie medalu miało miejsce podczas zakończenia tych zawodów. Dziękujemy. (inf. wł.)

fot w galerii Brzozowiana i Koło PZW "Brzana" Nozdrzec

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 wrzesień 2019 10:59

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.