Logo
Wydrukuj tę stronę

Nakrętki „od serca” w gminie Nozdrzec

fot. UG Nozdrzec fot. UG Nozdrzec

    23 grudnia w godzinach popołudniowych przed wejściem do Urzędu Gminy w Nozdrzcu ustawiono serce na nakrętki z plastikowych butelek i innych pojemników. Zbiórka nakrętek jest połączeniem segregacji odpadów z działalnością wychowawczą, charytatywną i edukacyjną w zakresie ekologii. Środki ze sprzedaży nakrętek choć niewielkie dofinansują zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych w naszej gminie, mówi wójt Stanisław Żelaznowski. Dziś dołączyłem do tych osób, które już wcześniej przyniosły nakrętki. Planuję, podobne serca rozmieścić w innych miejscowościach gminy. W ten sposób cała gmina dołączyłaby do licznego już grona urzędów, instytucji i organizacji wspierających akcję zbierania nakrętek „do serca”, dodaje wójt Żelaznowski.

Akcja ta jest jeszcze mało popularna na Podkarpaciu, bowiem dotychczas włączył się Tarnobrzeg, Rzeszów, Lubaczów Dynów a ostatnio Krosno.

W powiecie brzozowskim działania te zainicjowała Szkoła Podstawowa w Niebocku (gmina Dydnia), gdzie przed budynkiem szkolnym ustawiono takie serce; niby nie tak dawno temu a już zostało napełnione i wymagało opróżnienia. Po Niebocku, „serce nakrętkowe” stanęło przy szkole w Dydni. Tu od początku, sojusznikiem jest także wójt gminy Alicja Pocałuń.

Jak dowiadujemy się, podobne serce wkrótce znajdzie się w Haczowie. 

W miejscowościach naszego powiatu podobnie jak w wielu innych regionach, serca wykonują miejscowi  ślusarze lub tzw. „złote rączki”, choć przy tej okazji rozwinęła się w kraju także działalność usługowo-handlowa.

Więcej o tej akcji na portalowej zakładce „Nakrętki od serca”. Polecamy zainteresowanym (red.)

Ostatnio zmienianywtorek, 29 grudzień 2020 01:59

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.