Logo
Wydrukuj tę stronę

Strażacy z OSP w gminie Nozdrzec – małym pacjentom Onkologii szpitala w Rzeszowie

fot. E. Serwatka fot. E. Serwatka

     Druhowie z OSP Hłudno, OSP Izdebki Rudawiec, OSP Siedliska, OSP Ujazdy oraz OSP Wara włączyli się do tegorocznej edycji akcji „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. W ten sposób udzielili wsparcia młodym pacjentom Onkologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

    „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, która w okresie świątecznym łączy ludzi, których pasją jest pomaganie. Jej ideą jest obdarowanie dzieci z oddziałów onkologicznych prezentami, pozwalającymi im choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

W tym roku nasi Strażacy przy wsparciu Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego  oraz dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gminy Nozdrzec, zebrali i przekazali młodym pacjentom nowe zabawki, gry planszowe, kredki, kolorowanki, pluszaki- słowem wszystko to, co lubią dzieci.

Jest to szczytne działanie. Dzieci na oddziałach onkologicznych niejednokrotnie spędzają całe święta, czyli czas kiedy powinny być w swoich domach wraz z całą rodziną. Włączenie się do tej akcji jest słuszną inicjatywą, która pozwala umilić świąteczny czas młodym pacjentom – czytamy na FB zakładce Nozdrzca. Szczytna akcja, stąd też pozwalamy sobie na jej upowszechnienie także na naszym portalu. (red.)

Ostatnio zmienianyśroda, 30 grudzień 2020 20:47

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.