Logo
Wydrukuj tę stronę

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na Kiermaszu Wielkanocnym w Krośnie

Fot. Krystyna Łobaza Fot. Krystyna Łobaza

     Święta Wielkanocne ściśle związane z tradycją, a tym samym sztuką ludową i rzemiosłem artystycznym są doskonałą okazją do organizacji prezentacji i jarmarków tradycji Wielkanocnych. Sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne, tworzone głównie na wsiach i w zaciszu pracowni, wciąż są trudno dostępne dla większości mieszkańców Podkarpacia.

Kiermasz organizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie - 25 marca br. - za cel stawiał sobie promocję twórców i wyrobów tradycyjnych. Co roku gromadzi wielu rękodzielników. Twórcy ludowi z różnym dorobkiem artystycznym mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami. Pisanki, palmy i dekoracje koszyczków na święconkę są doskonałym pretekstem do zaprezentowania precyzji rąk rękodzielników. W tym roku na Kiermaszu swoje wyroby zaprezentowało ponad 100 wystawców z Polski i Słowacji. Swoje dokonania prezentowali również członkowie Stowarzyszenia Ludzi Twórczych z Brzozowa, którzy rękodzieło łączą z nowoczesnym wzornictwem :

- Stefania Bąk z Przysietnicy

- Wanda Brach z Brzozowa

- Ludmiła Chrobak ze Wzdowa

- Anna Głąb z Trześniowa

- Grażyna Hanus z Brzozowa

- Krystyna Łobaza z Brzozowa

- Barbara Wójcik z Golcowej

Na Kiermaszu poza tradycyjnymi wyrobami związanymi ze świętami były prezentowane również inne dziedziny m.in. : haft, metaloplastyka, ceramika, wyroby z gliny, biżuteria artystyczna, kompozycje z suszu, rękodzieło na bazie wosku, wyroby z bibuły, ręcznie szyte lalki oraz plecionkarstwo ze słomy. W trakcie trwania Kiermaszu można było spróbować potraw regionalnych i świątecznych (pieczywo, wędliny, miody, sery).

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Sympatykom, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.

Małgorzata Chmiel

Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie

Fot. Krystyna Łobaza

Ostatnio zmienianyśroda, 28 marzec 2018 18:00

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.