Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozowskie nakrętki od serca

fot. arch Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie fot. arch Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie

    9 marca przed I LO w Brzozowie stanęło serce na zbiórkę nakrętek plastikowych głównie z butelek. Inicjatorem tego były władze Powiatu Brzozowskiego. Serce to sfinansowano ze środków powiatu, zaś montażu dokonała młodzież przy wsparciu nauczycieli zawodu z Zespołu Szkół Budowlanych w ramach zajęć praktycznych. 

Na terenie powiatu do akcji nakrętkowych serc włączyła się już gmina Dydnia (serca przed Szkołą Podstawową w Niebocku i w Dydni) i gmina Nozdrzec (serce przed budynkiem gminnym). Od kilku miesięcy swoje serce mają podbrzozowskie Górki. Wkrótce będzie kolejne, stanie w Grabownicy Starzeńskiej dowiadujemy się od Tadeusza Stępnia ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńka. Deklaracje o włączeniu się do akcji zgłosiły także pozostałe gminy powiatu. Akcją zainteresował się osobiście Starosta Brzozowski.

Zbierając nakrętki:

- dbamy o czystość i estetykę środowiska (wszak te serduszka to sympatyczny element wizualny w środowisku);

- uczymy segregacji odpadów, gromadzenia ich w wyznaczonych miejscach, więc bycia z ekologią za pan brat;

- realizujmy cel charytatywny, uzyskane środki z przekazania nakrętek do recyklingu, przeznaczamy na szlachetny cel, np. na wsparcie pomocy dla potrzebujących, w tym dzieci;

Do serca wrzucamy wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach; po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki prosimy aby je wcześniej usunąć.

 O  akcji powiatu brzozowskiego więcej tu: https://powiatbrzozow.pl/index.php/dla-mieszkancow/artykuly/wydarzenia/1492-nakretki-od-serca-dla-serca o historii akcji związanej z nakrętkami, którą propagujemy  jako portal , zobacz więcej w zakładce https://brzozowiana.pl/component/k2/item/5701-kapsle-z-serca.html

     (admin)

Ostatnio zmienianyśroda, 31 marzec 2021 23:16

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.