Logo
Wydrukuj tę stronę

Uczniowie I LO w Brzozowie wygrali konkurs "Wojska Górskie - Wczoraj i Dziś. Narodowe Siły Rezerwowe - Dziś i Jutro".

z archiwum LO Brzozów z archiwum LO Brzozów

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie wygrali konkurs "Wojska Górskie - Wczoraj i Dziś. Narodowe Siły Rezerwowe - Dziś i Jutro". To druga edycja tego konkursu organizowanego przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie, Wojskową Parafię Garnizonową i Wojskową Komendę Uzupełnień. Uczniowie rywalizowali w kategoriach indywidualnie i zespołowo. Test był bardzo trudny a pytania dotyczyły zarówno historii 21 bsp i wojsk górskich jak i współczesnych misji, biografii wojskowych, uzbrojenia oraz problematyki Narodowych Sił Rezerwowych. Zarówno indywidualnie jak zespołowo uczniowie I LO okazali się najlepsi wygrywając (jak sami przyznali organizatorzy) z „dość dużą przewagą”.

Indywidualnie zwyciężył: Piotr Mazur – uczeń klasy IG (jest to jego drugie zwycięstwo w tym konkursie – wygrał również ubiegłoroczną edycję).

Drużynowo: I miejsce - I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie w składzie:

  1. 1.Piotr Mazur kl. IG– zwycięzca indywidualnie
  2. 2.Karol Winiarski kl. IIC– wyróżnienie (4 miejsce indywidualnie)
  3. 3.Aleksandra Gałkowska kl. IIG – wyróżnienie (6 miejsce indywidualnie)
  4. 4.Mateusz Wojtowicz – IIG
  5. 5.Marcin Bujalski – IB

Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla uczestników konkursu. W oczekiwaniu na wyniki można było z bliska zapoznać się ze sprzętem używanym przez 21 bsp podczas misji, spróbować wojskowej grochówki a dla odważnych wzięcie udziału w ćwiczeniach wojskowych. Szczególną atrakcją był zjazd na linie z dachu budynku na plac ćwiczeniowy a dostarczył on uczniom sporych wrażeń.

Michał Wolak

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.