Logo
Wydrukuj tę stronę

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze

   Szybkie i sprawne działania policjantów z Brzozowa i Nowego Żmigrodu pozwoliły na ustalenie sprawcy kradzieży 20 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Haczów. Odpowiedzialna za to przestępstwo okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego. Policjanci odzyskali całą skradzioną kwotę. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

   Wczoraj około godz. 15 brzozowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy. Do przestępstwa doszło w jednym z domów w Haczowie. Z relacji zawiadamiającego mężczyzny wynikało, że kradzieży dokonano kilka godzin wcześniej tego samego dnia. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci zebrali wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy. Łupem złodzieja padły pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych.

   Policjanci natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. Funkcjonariusze zweryfikowali posiadane informacje i zebrany materiał dowodowy w tej sprawie ustalając, że przestępstwa mogła dokonać 28-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego. Dzięki współpracy brzozowskich policjantów z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymano sprawczynię przestępstwa.

   Funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili 20 tysięcy złotych. Jak się okazało pieniądze faktycznie pochodziły z dokonanego przez nią przestępstwa. Cała kwota została zabezpieczona i wkrótce pieniądze wrócą do rąk prawowitego właściciela.

   Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. 28-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. (KPP Brzozow)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.