Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach

W hali sportowej w Ustrzykach Dolnych, 14 czerwca br. rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17. Organizatorem mistrzostwa był Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, Podkarpacki Związek Szachowy oraz klub szachowy LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne.  Turniej rozegrany został w poszczególnych grupach wiekowych systemem „szwajcarskim” lub „kołowym”, na dystansie 9 rund z czasem 15 minut na zawodnika.

Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki dla zawodników i zawodniczek z UKS przy SP 1 w Brzozowie. Do Ustrzyk udało się 9 zawodników z tego 4 wywalczyła Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego, do lat 9 Jakub Tomkiewicz, do lat 11, Tomasz Bober, do lat 13 Emilia Wojtas oraz do lat 17 Aleksandra Kozubal. Szymon Tomkiewicz do lat 9 wywalczył miejsce 3 a brat Dawid miejsce 8. W grupie do lat 7 Piotr Gładysz wywalczy miejsce 4, a do lat 11 wśród chłopców Remigiusz Florek uplasował się na miejscu 9 a wśród dziewczynek Barbara Gładysz zakończyła rywalizację na miejscu 4.

Na zakończenie Mistrzostw zawodnicy otrzymali puchary medale oraz pamiątkowe dyplomy.