Logo
Wydrukuj tę stronę

Wakacyjne sukcesy szachowe 7 - letniego Pawełka Sowińskiego z UKS SP 1 Brzozów.

fot. Łukasz Sowiński fot. Łukasz Sowiński

W dniach 10-13.07.2017 r. odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Młodzieżowej Podkarpackiej Akademii Szachowej gr. B.  W tych zawodach wzięło udział 26 zawodników z różnych klubów bez ograniczeń wiekowych. Turniej składał się z 7 rund po 60 min na zawodnika. Pawełek zmierzył się  z zawodnikami mającymi dużo wyższe rankingi  szachowe,  jednak nie przegrał żadnej partii a końcowo uplasował się na 5 miejscu  zdobywając  5 punktów z 7 możliwych .

Kolejny turniej do jakiego przystąpił był VIII Letni Grand Prix w Ogródku Jordanowskim w Krośnie. Turniej ten składał się z 8 osobnych turniejów szachowych w kategorii  szachów szybkich  po 15 min na zawodnika rozgrywanych w okresie od 30.06.2017r. do 18.08.2017r.   w których suma uzyskanych punktów z wygranych partii szachowych  w swojej kategorii wiekowej dawała zwycięzcę turnieju. Turniej był podzielony na grupy wiekowe do 8, 13, 16 lat. W zawodach wzięło łącznie udział 35 zawodników z różnych klubów. Pawełek zagrał w grupie najstarszej do 16 lat . Łącznie w 7 turniejach w których wystartował rozegrał  57 partii  szachowych gdzie tylko 1 partię przegrał z zawodnikiem starszym od siebie o 7 lat. We wszystkich turniejach zdobył największą ilość wygranych partii i punktów co dało mu 1 miejsce w zawodach oraz tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju szachowego Grand Prix 2017 r. w Krośnie”- za co otrzymał puchar i nagrodę rzeczową.

Następnie w dniu 12.08.2017 r. brał udział w VII Międzynarodowy Turnieju  Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Turniej ten rozgrywany był jako szachy szybkie - 9 rund po 15 min na zawodnika. Pawełek w swojej  grupie  zdobył  1 miejsce i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Krosna oraz nagrodę rzeczową.  

Pod koniec wakacji na Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu 26 sierpnia odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta  Miasta Tarnobrzega 2017 r.

W zmaganiach udział wzięło 119 graczy z Polski i Ukrainy. W zawodach udział wzięli mistrzowie i arcymistrzowie, zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów szachowych. Turniej rozegrano w kategorii szachów szybkich na dystansie 9 rund po 15 min na zawodnika. W swojej grupie Pawełek wygrał wszystkie partie szachowe zdobywając komplet punktów i 1 miejsce oraz   Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega 2017 wraz z nagrodą rzeczową.

Sukcesy szachowe nie obyły by się bez podziękowania ze strony Pawełka jak i jego rodziców  dla trenera Kazimierza Kozubala za całoroczny trud i czas poświęcony pogłębianiu wiedzy szachowej podczas treningów. (ŁS)

Ostatnio zmienianyczwartek, 31 sierpień 2017 02:19

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.