Zloto Mileny Harydczak z UKS Kyokushin Byakko w Dydni na MP karate

6 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. UKS Kyokushin Byakko w Dydni reprezentowało 8 zawodników. MILENA HARYDCZAK - zawodniczka klubu oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Końskiem zdobyła złoty medal. Wielkie gratulacje dla zwyciężczyni i pozostałych zawodników. (K. Kot)

Od redakcji - gratulacje dla Mileny i trenera, przypomnijmy, że poprzedni medal wicemistrza Polski w tej dyscyplinie sportu przypadł w 2001 r. Mariuszowi Bodziochowi, dwanaście lat później w 2013 roku podobny sukces (drugie miejsce) odniosła Ewa Bartman – z brzozowskiego Klubu Kyokuschin Karate (w kumite). Ewa zajęła też III miejsce w Mistrzostwach Europy w Antwerpii.

Trzeba było czekać kolejne długie 11 lat aby ktoś z karateków regionu brzozowskiego stanął na podium krajowym. Dzięki Milenie – było to "najwyższe podium". Tym większy to sukces.

UZUPEŁNIENE Z 10.04.2024 R.

Kiedyś - po sukcesie, Mariusz został zaproszony do Urzędu Miasta w Brzozowie, gdzie gościł Go wiceburmistrz Antoni Gromala; dziś na spotkanie z Wójtem Gminy Dydnia - Alicją Pocałuń, zaproszona została Milena z rodzicami. Tu otrzymała list gratulacyjny i mały suwenir na pamiątkę tego spotkania a rodzice podziękowanie za wychowawczy trud i sprzyjanie sportowym zainteresowaniom córki.

Ostatnio zmienianyniedziela, 14 kwiecień 2024 19:05