Logo
Wydrukuj tę stronę

Przedszkolaki z Grabownicy w rzeszowskim teatrze Maska

B. Antoń B. Antoń

  20 marca przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Grabownicy Starzeńskiej wybrały się na spektakl teatralny do teatru "Maska" w Rzeszowie.  Zamówiony autokar czekał na dzieci pod przedszkolem już wcześniej rano. Sama podróż przebiegła sprawnie w obie strony. Niektóre dzieci po raz pierwszy jechały autokarem.

  Na miejscu czekali na dzieci aktorzy. Wraz z zgaszeniem światła emocje widzów wzrastały. Tytuł spektaklu w którym dzieci uczestniczyły to "Historia Śnieżki". Grali w nim zarówno aktorzy jak i kukiełki. Nie brakowało również efektów dźwiękowych i świetlnych. Dzieci całą sztukę obejrzały  z dużym zainteresowaniem, co wyraziły na koniec długimi brawami na stojąco.

  Po spektaklu  jedna z aktorek zabrała wszystkie dzieci na zwiedzanie i zaznajomienie się z pomieszczeniami teatru. W jednym z pomieszczeń pokazała dzieciom wszystkie lalki, pacynki, kukiełki, marionetki i maski teatralne do wystawiania sztuk w tym teatrze. Dzieci miały okazję samodzielnie poruszać kukiełką, pacynką czy marionetką. Poznały funkcję i znaczenie rekwizytów teatralnych.

Po zwiedzaniu teatru wszyscy pieszo przemaszerowali przez Rzeszów, przechodząc rynek miasta, budynek gdzie urzęduje prezydent miasta Rzeszów, prosto do McDonalda.

W trakcie przemarszu zwracały uwagę na duży ruch uliczny zachowując zasady bezpiecznego poruszania się. W McDonaldzie zjadły zamówiony posiłek i wróciły do autokaru, udając się w drogę powrotną.

  Cel, którym było rozbudzenie ciekawości teatrem poprzez oglądanie przedstawień i teatrzyków kukiełkowych, został w pełni zrealizowany.

Bogusława Antoń 

 

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.