Logo
Wydrukuj tę stronę

Apel do mieszkańców Przysietnicy odnośnie dróg polnych

Apel do mieszkańców Przysietnicy odnośnie dróg polnych

    Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich właścicieli samochodów terenowych, quadów i innych pojazdów poruszających się po drogach polnych o nawierzchni gliniastej. Prosimy o roztropne korzystanie z tych dróg, szczególnie o nieporuszanie się po nich podczas opadów deszczu i mokrego śniegu i po opadach, kiedy ziemia jest namoknięta i miękka. Przejeżdżające pojazdy tworzą głębokie koleiny i wyboje, co utrudnia dotarcie do pól uprawnych i do lasów, a wręcz je uniemożliwia. Ponadto zabierane na kołach błoto zostaje zrzucane, na nawierzchnie asfaltowe i utwardzone płytami betonowymi, a które mieszkańcy mieszkający w pobliżu muszą sukcesywnie usuwać. 

Drogi służą do przemieszczania się celowo i rekreacyjnie, ale korzystajmy z nich z rozsądkiem, aby służyły wszystkim jak najdłużej w jak najlepszym stanie, a nieroztropne zachowania nie rodziły niepotrzebnych konfliktów.

Dzielnicowy KPP w Brzozowie Rejon III Przysietnica- st.asp. Zbigniew Helon

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy-Bogusław Fiejdasz

Sołtys wraz Rada Sołecką Przysietnica Krzysztof Zubel

Od redakcji

     Apel popieramy w pełni. Dotyczy to nie tylko użytkowników quadów i motocykli terenowych z Przysietnicy. Podobne sytuacje mają miejsce w wielu innych miejscowościach regionu. To nie tylko niszczenie dróg polnych i leśnych to także zagrożenie dla życia i zdrowia uprawiających te sporty. Coraz częściej w popisywaniu się umiejętnościami jazdy terenowej bierze udział młodzież za wiedzą i zgodą rodziców lub bez…  Chcielibyśmy być dobrze zrozumiani, popieramy „Wilcze doły” i imprezy choćby te w Hucie Poręby. Apelujemy jedynie o rozsądek na co dzień.

Ostatnio zmienianyśroda, 13 kwiecień 2022 02:43

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.