Logo
Wydrukuj tę stronę

"Kolorowe kredki" - blog dwu gimnazjalistek z Dydni

"Kolorowe kredki" - blog dwu gimnazjalistek z Dydni

    Magda, gimnazjalistka z Dydni, zwróciła się do redakcji portalu z prośbą o umożliwienie skorzystania ze zdjęć z Brzozowiany, chciałaby umieszczać wybrane na prowadzonym blogu „Kolorowe kredki”. Zobaczyliśmy ten blog, całkiem sympatyczny. Magda też jest nam znana jako konferansjerka (razem z Radkiem Żaczkiem) imprez w Izbie Regionalnej w Krzywem - tym bardziej zgodę dostała.

     Poprosiliśmy ją o krótką wypowiedź na temat jej/ich bloga, oto co nam powiedziała: Pomysł na prowadzenie bloga podsunęła mi pani Zofia Wojnowska - koordynator projektu Szkoła z Klasą 2.0 w Zespole Szkół w Dydni i Szkole Podstawowej w Krzemiennej. Uczy ona języka polskiego w Szkole Podstawowej w Dydni oraz jest dyrektorem szkoły w Krzemiennej. Początkowo miałam go pisać sama, jednak uznałam że w III klasie Gimnazjum samodzielny blog to za dużo. Wtedy ze mną zaczęła pisać Ewelina. Z projektem łączą się liczne zadania grupowe. Jesteśmy w dwóch grupach: pani Zofii Sokołowskiej Chorążak i pana Piotra Szula. Naszym zadaniem będzie m.in wyjście na szlak widokowy w Obarzymie i robienie zdjęć na podstawie których będziemy montować filmiki z narracją. Jeśli mój pomysł się powiedzie to może wybierzemy się do klasy "0" na czytanie bajek. Innym zadaniem jest przedstawienie fragmentu  "Dziadów" o czym można przeczytać na blogu. Pomysł na tytuł witryny wziął się stąd, że oglądając grafiki na stronie sxc.hu znalazłyśmy fajne zdjęcie kredek. Początkowo witryna nazywała się Szkolny  Świat-Nasz Świat

    Będziemy im kibicować w realizacji tego projektu, udostępniamy też miejsce dla ich bloga w specjalnej zakładce na portalu. (admin)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.