Logo
Wydrukuj tę stronę

"Bezpieczny Senior"- debata społeczna w Dydni

fot. arch. KPP Brzozów fot. arch. KPP Brzozów

    Bezpieczeństwo osób starszych – to temat debaty społecznej, która odbyła się w niedzielę w świetlicy Zespołu Szkół w Dydni. Spotkanie było skierowane do osób starszych i samotnie mieszkających. W debacie uczestniczył Wójt Gminy Dydnia Jerzy Adamski i mieszkańcy tej gminy.

    Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Adam Paczosa. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Wójtem Gminy Dydnia Jerzym Adamskim.  

Podczas prezentacji multimedialnej asp. Anna Karaś – specjalista Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie omówiła najczęściej popełniane przestępstwa, których ofiarami padają osoby starsze. Przedstawiła także  najczęstsze metody, którymi posługują się sprawcy np. metoda "na wnuczka", „na legendę” czy „na policjanta”.  W dalszej części spotkania zostały wyświetlone cztery filmiki profilaktyczne.

Dzięki temu spotkaniu osoby biorące w nim udział zapoznały się ze sposobami działania oszustów i w przyszłości z pewnością będą reagować na podejrzane zachowania nieznanych im osób. Na koniec uczestnicy debaty wypełnili ankiety satysfakcji. (KPP Brzozów)

Ostatnio zmienianywtorek, 25 listopad 2014 14:17

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.