Logo
Wydrukuj tę stronę

Gmina Dydnia w akcji "Narodowego Czytania", w tym roku "Lalki" B. Prusa

fot. S. Pytlowany fot. S. Pytlowany

Około 200 gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Końskiem, Niebocku i Dydni uczestniczyło w akcji Narodowego Czytania. W tym roku młodzieży czytano „Lalkę” Bolesława Prusa. 4 września w  Dydni organizatorem czytania był wójt Gminy – Jerzy Adamski, miejscowy Zespół Szkół oraz Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku(GOKBPiW). Czytanie „Lalki” rozpoczął sam wójt  Jerzy Adamski a po nim czytali: przewodniczący Rady Gminy – Piotr Szul, Krystyna Kocaj z miejscowego Banku Spółdzielczego, Roman Janowicz z OSP Dydnia, Maciej Biega – kierownik Posterunku Policji, Anna Bodzioch – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Niebocku, Anna Podczaszy z Biblioteki Publicznej w Grabówce i  Maciej Oleniacz – prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia.

Moderatorem czytania była Małgorzata Turopolska z GOKBPiW. Uczestnicząca młodzież mogła się zapoznać lub przypomnieć sobie treści „Pamiętnika Starego Subiekta”.

Czytanie trwało 1 godzinę i 15 minut – jak zauważył w podsumowaniu spotkania wójt Adamski. Dyrektor Zespołu Szkół – Iwona Pocałuń zapraszała także na przyszłoroczne czytanie do tej placówki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane czekoladowymi cukierkami. (inf. wł.)

Fot w Galerii: 1,3 – S.Pytlowany, pozostałe - Brzozowiana

Ostatnio zmienianypiątek, 04 wrzesień 2015 19:34

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.