Logo
Wydrukuj tę stronę

"Trzecia Pora roku" czyli kolejne spotkanie w "Saloniku w Krzywem Zwierciadle"

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

11 grudnia kolejny raz gościliśmy w ”Saloniku W Krzywe Zwierciadle”  w Krzywem, u Pani Bogusławy Krzywonos. Było to pierwsze z zaplanowanej serii – spotkanie z muzyką w Saloniku. Zanim wystąpili zaproszeni goście mieliśmy okazję posłuchać wierszy o trzeciej porze roku – o jesieni, w wykonaniu gimnazjalistek z Dydni: Kasi Kot, Natalii Śnieżek, Kingi Węgrzyńskiej i Karoliny Wójcik. Dziewczyny recytowały wiersze Kazimierza Michańczyka z Grabownicy i Marka Rajchla z Iwonicza Zdroju. W muzyczny nastrój wprowadziła zebranych – gości i przyjaciół Saloniku – Kasia Kot, która zaśpiewała „Wspomnienie” Czesława Niemena, akompaniując sobie na gitarze.

Głównym punktem programu był koncert  zespołu „Diamond Duo” z Iwonicza Zdroju. Zespół zazwyczaj gra w większym składzie, tu – na kameralne, autorskie spotkanie przybyli tylko  Iwona i Marek Rajchlowie. W ponad godzinnym koncercie zebrani mieli okazję posłuchać piosenek, głównie o jesieni. Występ ilustrowały dwie galerie zdjęć jesiennych, wykonanych przez gospodynię spotkania, podczas pobytu w sanatorium w Iwoniczu Zdroju.

Potem jak zwykle w Saloniku, było spotkanie przy kawie, herbacie, ciastach przygotowanych przez  Panią Bogusławę i zaprzyjaźnione panie: Bożenę Howorko (pierniczki i amoniaczki – te ostatnie zrobiły furorę i przepisy podawała wielu gościom) oraz smaczne kremówki Pani Zofii Kot (babcia Kasi Kot).  Były życzenia świąteczne i łamanie się opłatkiem, gdyż to ostatnie w tym roku salonikowe spotkanie. Do zobaczenia w przyszłym roku. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 grudzień 2016 19:44

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.