Logo
Wydrukuj tę stronę

II Przegląd Kapel Podkarpacia. Obarzym 2018

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

5 sierpnia odbył się w Obarzymie II Przegląd Kapel Ludowych Podkarpacia. Organizatorem przeglądu było” Stowarzyszenie Obarzym 2009”, we współpracy z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich i jednostką OSP, przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni. Impreza zyskała dofinansowanie ze strony władz gminnych i powiatu brzozowskiego.

W tegorocznej edycji wystąpiły: Kapela „Rymianowianie” z Rymanowa, Kapela „Młoda Przepióreczka działająca przy GOK w Dydni, Kapela Młodzieżowa z Albigowej oraz Kapela „Warzanie” z Wary gm. Nozdrzec. Występom kapel towarzyszyły występy młodych muzyków z Obarzyma, uczniów szkół muzycznych w Dydni i w Sanoku. Rewelacyjny mini koncert ludowych piosenek boliwijskich dała młoda wykonawczyni, Boliwijka od kilku miesięcy mieszkanka tej wsi. Każdy z wykonawców otrzymywał z rąk wójta Gminy Dydnia Jerzego F. Adamskiego i przewodniczącego Rady Gminy Piotra Szula - okolicznościowe podziękowanie. Wśród gości zauważyć warto obecność Marcina Niziurskiego – pisarza i malarza oraz pisarki Anety Gawriłow.

Sprawnie przebiegającą imprezę zakłóciła ulewa, które na pół godziny przerwała imprezę. Nie przeszkodziło to jednak, po ustaniu opadów (po upalnym dniu) na realizację dalszych punktów programu, łącznie z zabawą taneczną przy dźwiękach zespołu „W sam raz”. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 sierpień 2018 16:01

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.