Logo
Wydrukuj tę stronę

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Krzemienna - Skwer Dydeńskich

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

      16 sierpnia w na stawie  przy Skwerze Dydeńskich w Krzemiennej odbyły się „I Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży”. Impreza o charakterze sportowo rekreacyjnym została zorganizowana przez grono pasjonatów wędkarstwa z gminy przy udziale  Gminnego Ośrodka Kultury. Zlokalizowana - zorganizowana w uroczym miejscu, skwerze – mini parku, w którym znajduje się zarybiony staw.  Sam staw stanowi już nie lada atrakcję, zagospodarowany jest z rozmysłem, obsadzony miejscami roślinnością wodną, w tym kwitnącymi kolorowymi nenufarami. Jego otocznie obsadzone ozdobnymi krzewami, są też alejki z ławeczkami. Atrakcyjne miejsce także do spacerów i wypoczynku.

      W zawodach wzięło udział czternaścioro młodych wędkarzy, którym towarzyszyli rodzice lub opiekunowie a w kilku przypadkach całe rodziny. Zawody obywały się w dwu kategoriach wiekowych:  do 12 roku życia i 13-16 lat. W ciągu dwu godzin wędkowania, większości uczestnikom udało się złowić choćby małe płotki.

Zwycięzcami zostali, w kategorii do 12 lat:

I miejsce – Aleksander Czopor

II miejsce – Gabriel Klimowicz

III miejsce – Jakub Jodłowski

Wśród 13 – 16 latków zwyciężyli:

I miejsce – Kacper Serafin

II miejsce – Bernadeta Fejdasz

III miejsce – Kamil Gratkowski.

Największą rybę (leszcza) złowił Jakub Gaworecki.

Komisji sędziowskiej przewodził  Kamil Kędra z Koła PZW w Brzozowie (Koło Miejskie)

Uczestnicy zawodów zostali w trakcie ich trwania obdarowani przez organizatorów słodyczami, soczkami i piernikami a na zakończenie imprezy były tradycyjne kiełbski z gilla i herbata.

W imieniu organizatorów nagrody i dyplomy uczestnikom zawodów wręczyli Wójt Gminy Dydnia – Alicja Pocałuń i dyrektor GOKBiW – Rafał Czopor. 

Młodzi wędkarze ale i opiekunowie  deklarowali swój udział w przyszłorocznych zawodach uznając, iż była to impreza sportowo-rekreacyjna ale także ucząca i rozwijająca zainteresowania szersze niż samo wędkarstwo, to także przyroda  nas otaczająca ale i ekologia. Będzie miło mi Was  gościć mówił Sołtys wsi Krzemienna - Andrzej Kot, z zawodu nauczyciel przedmiotów przyrodniczych, deklarując także zainteresowanie i pomoc ze strony Rady Sołeckiej.

Dla uczestników zawodów oraz kibiców na pobliskim placu dały popis gimnastyki i akrobatyki sportowej – młode gimnastyczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartan” z Zahutynia. Relacja z tego występu w oddzielnym materiale

Zawody wędkarskie i występy młodych gimnastyczek otwierały cykl imprez z okazji obchodzonych Dni Gminy Dydnia – szczegółowy program znajdzie czytelnik w zakładce „Już wkrótce” na plakacie informującym o powyższym . (inf. wł.)

 

Ostatnio zmienianysobota, 17 sierpień 2019 21:54

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.