Logo
Wydrukuj tę stronę

Uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka w Dydni

fot. brzozowiana.pl fot. brzozowiana.pl

      „Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego” – Stefan Wyszyński. Piękne i mądre słowa Naszego wielkiego Polaka, dają do myślenia i inspirują … Posiadanie dziecka całkowicie zmienia życie człowieka…Już nic nie jest tak jak było… Bycie rodzicem to bardzo odpowiedzialne wyzwanie ale i ogrom szczęścia i radości. Dziecko i Rodzina daje motywację do działania i stawania się lepszym. Wychowanie dziecka to zadanie najtrudniejsze w życiu… Nasz samorząd wspiera Rodziny w wychowaniu dzieci poprzez stworzenie opieki żłobkowej i dostosowanie do potrzeb opieki przedszkolnej, a nawet poszedł o krok dalej i wprowadził małą zachętę do posiadania dzieci, a mianowicie Wyprawkę Dydyńską …

     Znajdujemy się w miejscu historycznym… W tym budynku od 5 maja 1911 roku do początku lat osiemdziesiątych funkcjonowała Ochronka, prowadzona przez siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny. Kilka pokoleń dzieci znalazło tu i opiekę i edukację, ale przede wszystkim piękne wspomnienia  … mówiła 28 lutego na otwarciu Gminnego Żłobka w Dydni - wójt Alicja Pocałuń.

     Do wspólnego świętowania z tej okazji zaproszenie przyjęli i przybyli między innymi: Poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, Wicestarosta Brzozowski Jacek  Adamski, nadkomisarz Joanna Kędra po. Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie z kierownikiem Posterunku Policji w Dydni aspirantem Albertem Adamem, wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski, asystentka senator Alicji Zając, księża Robert Blama i Andrzej Pilch oraz reprezentujący Radę Gminy jej przewodniczący Piotr Szul. Gratulacje przesłała Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Po poświęceniu sal i figurki św. Michała Archanioła (patrona min. małych dzieci) przez księdza Blamę; z sympatycznym programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki.  Goście wraz życzeniami przekazali drobne suweniry przydatne dla dzieci w żłobku ale i przedszkolu znajdującym się w tym samym budynku (oboma placówkami kieruje Dorota Bluj). Koszt inwestycji żłobkowejwyniósł około 150 tys. zł z czego koszty własne gminy to ok. 40 tys. zł, pozostałe środki pozyskano z ministerialnych funduszy programu „Maluch+” , o czym poinformowała zabranych sekretarz Gminy Edyta Kuczma.  (inf. wł.)

Od Redakcji, o realizacji gminnego programu – Wyprawka Dydyńska „Witaj Słoneczko” dot. każdego nowo urodzonego mieszkańca Gminy Dydnia, napiszemy wkrótce.  

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 marzec 2020 01:42

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.