Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejny sukces Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej ANTRAKT z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

     W dniach 25 - 27 maja czworo członków Szkolnej Artystyczno – Teatralnej Grupy ANTRAKT (Kamila Bułdak, Kamil Nowak, Paweł Sierant, Karolina Sowa) z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami Panią Katarzyną Mol i Panem Jarosławem Molem, pojechało na Centralny Zlot Laureatów w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”, który w tym roku odbywał się w Przeworsku.

Udział w zlocie jest dla laureatów nagrodą i daje możliwość poznania ciekawych miejsc w Polsce. Młodzież zwiedzała kościół Bożogrobców, Zespół Pałacowo- Parkowy i Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, Zespół Pałacowo- Parkowy w Zarzeczu, jechała kolejką wąskotorową z Przeworska do Bachórza, poznawała historię w Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz była w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie.

Jak co roku wszyscy najbardziej oczekiwali na ogłoszenie wyników, które odbyło się podczas uroczystej gali i było dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie bardzo radosne, gdyż przyniosło im II miejsce w etapie centralnym, w kategorii prac zbiorowych szkół średnich.

Ale to nie koniec sukcesów!!!

Podczas zlotu odbył się także XIII Ogólnopolski Konkurs Turystyczny na „Najlepszy produkt turystyczny w regionie” i tu młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie potrafiła tak dobrze zareklamować swoją „małą ojczyznę”, że uzyskała I miejsce!!!. Konkurs ten pozwala uczestnikom nie tylko zgłębiać historię swojego regionu, odkrywać nieznane miejsca ale i daje szansę na wycieczki i poznanie różnych ciekawych osób, które uczą miłości do Polski. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spędzić miło czas i poznać zabytki Podkarpacia. Uczniom Ich Rodzicom i opiekunom gratulujemy!!!! (HC)

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 31 maj 2018 17:47

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.