Logo
Wydrukuj tę stronę

„Omnibus 2019” w ZSZ Dynów

„Omnibus 2019” w ZSZ Dynów

       Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie w dniach 22-23 maja byli organizatorami XI edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Uczestnicy reprezentowali powiaty: brzozowski, przeworski, przemyski i rzeszowski.

      Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych oraz popularyzacja czytelnictwa w języku obcym. Wzięło w nim udział 19 szkół podstawowych i gimnazjalnych: Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, Zespół Szkół im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy, Szkoła Podstawowa w Łubnie, Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Szkoła Podstawowa w Szklarach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Dubiecku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dynowie z Odziałem Przedszkolnym, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej, Gimnazjum w Hyżnem, Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem, Zespół Szkół w Niebocku, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żohatynie.

W konkursie rywalizowało 117 uczniów z 19 szkół przygotowanych przez 42 nauczycieli. W dniu 22 maja 2019 r. odbyła się kategoria – język angielski. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonali: Pani Halina Cygan – Dyrektor szkoły i Pan Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsceJagoda Radoń - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie ,

II miejsceMartyna Koba - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim,

III miejsce – Maja Gochna -- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie,

wyróżnienia: Julia Szczepan - Gimnazjum w Hyżnem, Natalia Kędra - Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Marek Jarocki - Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy, Gabriela Worotyłko - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Wiktoria Sowa - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Laura Lech - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie, Maria Rachwalska - Zespół Szkół w Niebocku. W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Natomiast w dniu 23 maja odbyła się kategoria - matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Jagoda Radoń - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie,

II miejsceMartyna Potoczna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach,

III miejsceBartosz Janik - Gimnazjum w Hyżnem,

wyróżnienia: Filip Dmitrzak - Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Sławomir Chorążak - Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, Adrian Kurasz - Zespół Szkół im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy, Dominik Kiełbasa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie, Julia Nowak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Dubiecku, Miłosz Kowal - Szkoła Podstawowa w Łubnie, Michał Stadnik Zespół Szkół im. ks. prałata płk Tadeusza Dłubacza w Birczy.

W czasie przerwy konkursowej uczniowie skorzystali z poczęstunku w stołówce szkolnej, zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, chłopcy obejrzeli Centrum Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujące w ZSzZ w Dynowie a dziewczyny zabiegi kosmetyczne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, jubileuszowy egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”, a szkoły i opiekunowie podziękowania. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych przepiękne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Dyrekcję szkoły oraz nauczycieli szkoły.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!! Uczniom, ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok na XII edycję konkursu!! (HC)

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 23 maj 2019 19:19

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.