Logo
Wydrukuj tę stronę

Haczów. Akcja "Czysty Wisłok"

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

      Akcja „Czysty Wisłok” odbyła się w sobotnie przedpołudnie 30 marca. Była to już 17 akcja nad Wisłokiem. Inicjatorem i duszą przedsięwzięcia jest Tomasz Tatrzański - leśnik i ekolog z Krosna. W minionym czasie porządkowano brzegi tej rzeki w Krośnie. Od dwu lat wolontariusze i miłośnicy Wisłoka spotykają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią sprzątając po bezmyślnych biwakowiczach i innych osobach pozostawiających śmieci nad rzeką i w rzece, także poza Krosnem

      W tym roku akcję „Czysty Wisłok” po raz pierwszy zorganizowano także w gminie Haczów we współpracy z miejscowymi władzami. Udział wzięło około 70 wolontariuszy w tym  osoby także spoza gminy, np. zastępca dyrektora Państwowego Gospodarstwa  Wodnego,  Zlewnia w Krośnie, patrol Państwowej Straży Rybackiej z Brzozowa. Obecny był dyrektor Szkoły Podstawowej w Haczowie i młodzież klas VII i VIII skupiona w drużynie harcerskiej, ze swą drużynową oraz dorośli wolontariusze z Haczowa i Krosna. W obrębie wsi Haczów i najbliższej okolicy zebrano około 130 worków śmieci. Urząd Gminy w Haczowie do pomocy organizatorom akcji oddelegował pracownika, zabezpieczono worki na śmieci i ich utylizację. Po zakończeniu sprzątania każdy mógł posilić się kiełbaskami z rusztu oraz kawą i herbatą zasponsorowanymi przez wójta gminy.

       Pan Tatrzański zapowiedział, że kolejne działania porządkowe nad Wisłokiem w tej miejscowości odbędą się jesienią. Miejmy nadzieję, że do tej pory zaśmiecających rzekę i jej brzegi będzie proporcjonalnie mniej. Aby tak się stało musi nastąpić w tej i nie tylko w tej gminie współdziałanie służb inspekcji i straży, organizacji społecznych i młodzieży szkolnej ale i mieszkańców posesji położonych w pobliżu rzeki. Za czystość w otoczeniu każdego z nas odpowiadamy sami, także swoimi przykładami w działaniu. Młodzież szkolna to wie, czas na dorosłych. Jesienią też będziemy w Haczowie, pokażemy na ile akcja znalazła uznanie.

Czas na wzmożone działania porządkowe także nad Sanem. (inf.wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 31 marzec 2019 12:40

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.