Menu
Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Kibicem być ...

Kibicem być ...

Gmina Nozdrzec – byliśmy tam! Stal „Texom” Rzeszów – Cellfast Wilki Krosno

      W dniu 28 kwietnia b.r. zorganizowaliśmy kolejny już w bieżącym roku szkolnym  (czwarty) taki wyjazd integracyjny dla społeczności Gminy Nozdrzec na atrakcyjne widowisko sportowe na najwyższym poziomie. Tym razem pojechaliśmy do Rzeszowa na mecz w ramach rozgrywek 2 Ekstraligi żużlowej na wielkie „derby” Podkarpacia pomiędzy: Stal „Texom” Rzeszów – Cellfast Wiki Krosno.

Niniejszy pojedynek wywołał ogromne zainteresowanie i toczył się przy nadkomplecie zgromadzonej na Stadionie Miejskim w Rzeszowie — ponad 12 tysięcznej publiczności! Takie zainteresowanie polskich kibiców wyścigami motocyklowymi na torze żużlowym wynika z faktu, że w polskich rozgrywkach ligowych rywalizują najlepsi żużlowcy świata.

Tym razem społeczność Gminy Nozdrzec reprezentowali uczniowie z trzech naszych szkół podstawowych wraz z opiekunami: z Nozdrzca, Wary i SP nr 1 w Wesołej.

W dwóch naszych autokarach towarzyszyli nam jeszcze dodatkowo tradycyjnie niektórzy rodzice i inne osoby prywatne zamieszkałe w naszej Gminie. W ten sposób utworzyło się nawet w naszej grupie kilka „rodzinnych klanów”. Ogółem wspieraliśmy obie nasze podkarpackie drużyny siłą ponad 80 gardeł! Pomimo tego, że sympatie zarówno w naszej grupie jak i na całym stadionie były podzielone, to jednak atmosfera przez cały ten mecz była wspaniała i przy tym niezwykle przyjazna.

Ostatecznie pojedynek ten zakończył się zwycięstwem żużlowców krośnieńskiej „Watahy” w stosunku 51:39. Żużlowcy z Krosna w ubiegłym sezonie rywalizowali jednak w najwyższej lidze rozgrywkowej w naszym kraju i dało się zauważyć ten ich nieco większy aktualnie potencjał. Krośnieński zespół jest bowiem jednym z faworytów do awansu do 1 Ekstraligi Żużlowej. Drużyna z Rzeszowa jako aktualny beniaminek 2 Ekstraligi (drugi poziom rozgrywkowy) nabywa dopiero niezbędnego doświadczenia na tym poziomie i z pewnością w najbliższych meczach będzie ona coraz groźniejsza dla najlepszych.

Najwięcej punktów dla rzeszowskiej drużyny zdobyli w tym meczu: szwedzki żużlowiec Jacob Thorssell (11), Marcin Nowak (10) i Krystian Pieszczek (10). Zawiódł nieco oczekiwania rzeszowskich kibiców jeżdżący aktualnie w rzeszowskiej Stali Texom trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicky Pedersen, który zdobył tylko 8 punktów w pięciu wyścigach. W drużynie krośnieńskich „Wilków” klasą dla siebie był natomiast Francuz Dimitri Berge zdobywca kompletu 15 punktów – dzięki zwycięstwom we wszystkich swoich pięciu wyścigach.

Organizowanie takich „integracyjnych sportowych wyjazdów” dla społeczności Gminy Nozdrzec przynosi wiele pozytywnych emocji, wzbogaca doświadczenia zarówno uczniów jak i osób dorosłych, kształtuje postawę wzorowego kibica, pozwala bliżej utożsamiać się ze swoim regionem,  a jednocześnie ukazuje wzorce jak można ciekawie i kulturalnie spędzać swój wolny czas.

W tym miejscu tradycyjnie już składamy serdeczne podziękowania władzom naszej Gminy Nozdrzec — Wójtowi Gminy Nozdrzec @Stanisław Żelaznowski oraz Przewodniczącemu Rady Gminy @Adrian Skubisz – za podjęcie z własnej inicjatywy decyzji o sfinansowaniu z budżetu gminy kosztów transportu dwoma autokarami dla wszystkich naszych kibiców na ten mecz.

Organizator: Adam Świder

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 maj 2024 20:46
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne