Logo
Wydrukuj tę stronę

Zabrał i rozbił cudze auto

fot. arch. KPP Brzozów fot. arch. KPP Brzozów

    W niedzielę brzozowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o rozbitym volkswagenie w Jabłonicy Ruskiej. Jak ustalili funkcjonariusze samochodem kierował 19-letni mieszkaniec Dydni, a samochód którym jechał zabrał bez wiedzy właściciela. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

    W minioną niedzielę, około godz. 9. brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Jabłonicy Ruskiej. Funkcjonariusze zastali rozbitego volkswagena golfa. Kierujący samochodem oddalił się z miejsca zdarzenia, ale jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów.

    Jak się okazało samochodem kierował 19-letni mieszkaniec Dydni, który nie posiada prawa jazdy. W toku dalszych czynności funkcjonariusze wstępnie ustalili, że mężczyzna przyjechał dzień wcześniej wspólnie ze swoimi znajomymi do domku letniskowego w Jabłonicy Ruskiej. Tam do późnej nocny pili alkohol. Następnie bez wiedzy i zgody właściciela zabrał jego samochód. Podczas jazdy 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewa. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Wynik badania wskazał w jego organizmie blisko promil alkoholu.

     Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Wszystkie te czynności pomogą w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. 

    Mężczyzna usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 19-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalą także czy 19-latek w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. (KPP Brzozów)

UZUPEŁNIENIE

 Dziękujemy naszemu czytelnikowi – internaucie „kris99” za przesłanie dwu zdjęć, innych ujęć  tego zdarzenia. Uzupełniliśmy o nie galerię fotografii policyjnych. (fot. „kris99” to dwa ostatnie zdjęcia). Admin.

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 październik 2014 08:35

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.