Logo
Wydrukuj tę stronę

Śpiewaliśmy 11 listopada 2015 r. na patriotycznej mszy święta w kościele parafialnym w Niebocku

Śpiewaliśmy 11 listopada 2015 r. na patriotycznej  mszy święta w kościele parafialnym w Niebocku

11 listopada – to dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Jest to symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli.

W kościele parafialnym w Niebocku, właśnie w tym dniu, odbyła się uroczysta Msza Święta w czasie której zespół Mansarda i uczniowie Zespołu Szkół w Niebocku we współpracy z ks. proboszczem Edwardem Stępniem upamiętnili w słowach recytowanych i pieśniach te ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia sprzed prawie 100 lat. Podczas recytacji usłyszeć można było wzruszające patriotyczne wiersze największych polskich poetów, a także refleksyjne myśli o Ojczyźnie między innymi Jana Pawła II. Zespół Mansarda wykonał „Rotę”, a także pieśni „Ojczyzno ma”, „Pójdę do nieba piechotą”, „Serce wielkie nam daj” oraz „Modlitwę” Bułata Okudżawy. Dekorację przygotowali państwo Halina i Piotr Ruszlowie. Teksty recytowali: Joanna Adamska, Radosław Żaczek i Weronika Gromek. Solówki w pieśniach wykonały: Monika Krowiak, Diana Sokołowska, Kamila Pomykała, Gabriela Woźniak. Gitary: Agnieszka Myćka, Jadwiga Rajtar-Żaczek. Pozostałe osoby wspierające śpiew w chórkach to: Paulina Lasek, Anita Oleniacz, Joanna Adamska, Weronika Gromek, Małgorzata Gromek, Gabriela Indyk, Angelika Milczanowska, Emilia Milczanowska, Wioletta Myćka, Emilia Sokołowska.

Spotkanie to w istotny sposób podniosło rangę tego ważnego dnia, upamiętniającego odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. A słowa pieśni i recytacji pomogły uświadomić zebranym, że wolność to cenny skarb, lecz nie jest on nam dany raz na zawsze i że trzeba go pielęgnować, szanować i doceniać.

(inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 23 listopad 2015 18:06

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.