Strażacy z PSP w Brzozowie na podium Podkarpacia

fot: st. asp. Grzegorz Zawada - KP PSP w Brzozowie fot: st. asp. Grzegorz Zawada - KP PSP w Brzozowie

31 maja i 4 czerwca 2023 roku miały miejsce XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. Pierwszy dzień zmagań w konkurencjach indywidualnych tj: biegu 100 m z przeszkodami oraz wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej miał miejsce w Rzeszowie na obiektach Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3, natomiast drugi dzień to rywalizacja sztafet 4 x100 m oraz ćwiczenie bojowe, które miały miejsce w Baranowie Sandomierskim. W zawodach wystąpiły wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe PSP województwa podkarpackiego. Po pierwszym dniu mistrzostw czyli rywalizacji indywidualnych nasza reprezentacja zajmowała bardzo dobre 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą konkurencji 100 m z przeszkodami z czasem 18,53 s został nasz zawodnik kpt. Wojciech Haduch i został mistrzem województwa. W drugim dniu zmagań nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie: sztafeta z czasem 68,03 s zajęła 7 miejsce, natomiast „bojówka” z czasem 30,69 s zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zajęła świetne 2 miejsce w województwie podkarpackim. Gratulujemy i cieszymy się z tego wielkiego sukcesu całej drużyny. Odpowiedzialnym za całość przygotowań był Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej kpt. Wojciech Sobolak. Reprezentacja KP PSP w Brzozowie  wystąpiła w składzie: