Logo
Wydrukuj tę stronę

Mamy wicemistrzostwo Polski - "Sagit" na podium

Mamy wicemistrzostwo Polski - "Sagit" na podium

     W dniach 15-16września 2012 roku w Wadowicach - Zawadce w mieście Papieża Jana Pawła II odbyły się II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie w kategorii młodzik. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 275 zawodników z 50 klubów z Polski, z naszego regionu   „Sagit” Humniska, „Sokół” Domaradz, „Jar” Kielnarowa, „Piast 25” Rzeszów i „Tramp” Jarosław.

     Drużyna Sagitu” dziewcząt w składzie Patrycja Kędra , Wiktoria Toczek, Agata Ryba drużynowo wystrzeliły 1963 punkty , zajmując II miejsce, zdobywając srebrne medale i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski. Mistrzem Polski ustępując tylko Mewie Kołobrzeg która wystrzeliła o 10 punktów więcej. Natomiast indywidualnie Patrycja Kędra zajęła III miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Polski na rok 2012.

Zawodnicy strzelali 36 strzał z odległości 40m i 36 strzał z odległości 20m. Z poszczególnych odległości na 4 miejscu uplasowały się z 40m Patrycja Kędra uzyskując 321 pkt i z 20 m Wiktoria Toczek uzyskując wynik 352 punkty.

W strzelaniu specjalnym do kwiatu maku w którym brali udział zawodnicy pierwszej trójki w klasyfikacji indywidualnej I miejsce wystrzelała Patrycja Kędra zdobywają pamiątkowy puchar. Wiktoria Toczek jest uczennicą I klasy Gimnazjum w Brzozowie, natomiast Patrycja Kędra i Agata Ryba są gimnalistkami w Humniskach.

Drużynowo wśród chłopaków nasza drużyna w składzie Kędra Patryk, Kędra Jakub, Kędra Filip, Sokalski Jarosław , Kij Kacper zajęli 15 miejsce z dorobkiem 1750 punktów, to uczniowie Gimnazjum w Humniskach. Trenerem zawodników jest pan Jacek Ryba.

Działacze i zawodnicy klubu Sagit Humniska dziękują sponsorom za wsparcie finansowe które pozwala na udział w zawodach : Burmistrzowi Brzozowa, Staroście Brzozowskiemu , LZS, Veolia Transport, Elektromontaż, Polikat, Elan, PassPol.

 

Tekst i zdjęcia : Z.T.

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.