Logo
Wydrukuj tę stronę

Turze Pole. Szkoła na sportowo

fot. M. Grządziel fot. M. Grządziel

   Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, również w tym roku potwierdzili wysoki poziom wyników sportowych. Szkoła, w której jest 119 uczniów potrafi odnaleźć swoją drogę rozwoju, kształtowania zainteresowań i rozwijania talentów sportowych i artystycznych. Jest to możliwe dzięki właściwemu kierowaniu, dzięki obserwacji potrzeb i możliwości. Szkoła nosi imię prof. Waleriana Pańki a to zobowiązuje!

    Dzięki życzliwości Pani dyrektor Bożeny Anyszewskiej możliwe są działania nauczycieli w planowaniu i realizowaniu, czasem całkiem nowych projektów. Tak też było w 1996 roku kiedy założyłem Uczniowski Klub Sportowy „Promyk”. Przez 18 lat wypracowaliśmy program, dzięki któremu uczniowie mogą się realizować sportowo. Nie zawsze udawało się zdobywać zamierzone cele, ale dzięki wytrwałości i konsekwencji możemy pochwalić się sukcesami nie tylko na terenie gminy czy powiatu, ale również na arenie ogólnopolskiej. Ten rok szkolny zapisze się również w historii szkoły jako bardzo udany. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że nawet tak „mała” szkoła jak w Turzym Polu może być „wielka” dzięki swoim wychowankom.

Zaczynając od ostatnich sukcesów jeżeli chodzi o tenis stołowy  należy wymienić :

- 1 miejsce w Gimnazjadzie chłopców  na etapie gminny, 1 na etapie powiatowym i 1 miejsce na etapie rejonowym – awans do finału wojewódzkiego - Karol Wojtoń, Krzysztof Giermański, Bartłomiej Sieńczak oraz ze względu na kontuzje Paweł Wojtoń, Patryk Pawlikowski, Maciej Heret,

- 1 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców na etapie gminnym, 1 miejsce na etapie powiatowym – awans do zawodów rejonowych – Łukasz Komski, Miłosz Wojtowicz, Mateusz Fiedeń, Korneliusz Górski,

- 2 miejsce w Gimnazjadzie dziewcząt na etapie gminnym, 3 miejsce na etapie powiatowym – Paulina Ryba, Jolanta Wojtoń, Dominika Sieńczak,

 - 2 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt na etapie gminnym, 3 miejsce na etapie powiatowym - Urszula Wojtowicz, Gabriela Rygiel, Emilia Pawlikowska, Julia Ryń,

- Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dariusza Sobieraja Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Bartłomiej Sieńczak 1miejsce, Krzysztof Giermański 2 miejsce,

- Turniej Tenisa Stołowego o puchar dyr. ZEAS – Łukasz Komski 1 miejsce , Dagna Kopczyk 2 miejsce, Gabriela Rygiel 2 miejsce, Karol Wojtoń 2 miejsce , Miłosz Wojtowicz 2 miejsce, Weronika Żak 3 miejsce, Urszula Wojtowicz 3 miejsce, Kacper Mazur 3 miejsce, Bartłomiej Sieńczak 3 miejsce.

Ciężko jest  zaistnieć tak „małej” liczebnie szkole w grach drużynowych, ale talenty lekkoatletyczne są również u nas.  Uczennica klasy II Gimnazjum – Aleksandra Kędra drugi rok z rzędu wywalczyła miejsce w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kolbuszowej a jaj młodszy kolega Łukasz Komski uczeń klasy V, wywalczył udział w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych LZS w Łańcucie.

W pływaniu zdecydowanie najlepszymi wynikami może pochwalić się uczeń klasy VI Miłosz Wojtowicz, który dwukrotnie w tym roku stał na 2 miejscu podium – 50 metrów delfinem.

Do zakończenia roku szkolnego pozostało jeszcze cztery miesiące i mam nadzieję, że będzie to dobrze wykorzystany czas na przygotowanie się do kolejnych startów i rywalizacji ze szkołami na terenie nie tylko gminy i powiatu ale również na terenie naszego województwa. Oby nie zabrakło nam szczęścia i umiejętności w osiąganiu jak najwyższych lokat.

Już w najbliższym czasie startujemy w Finale Wojewódzkim Memoriału Andrzeja Grubby w Nowej Sarzynie oraz Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.

Dziękuję Pani dyrektor Bożenie Anyszewskiej oraz koleżankom i kolegom z Grona Pedagogicznego za cierpliwe i życzliwe podejście do nieobecności dzieci i konieczność zwalniania na zawody.

Marek Grządziel

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.