Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozów. II Gminny Konkurs Matematyczny "SOWA"

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

          Matematyka jest jedną z najstarszych dziedzin nauki. Mając na uwadze jej znaczenie warto rozwijać zainteresowania matematyczne dzieci i młodzieży. Konkursy są doskonałym sposobem na rozwijanie predyspozycji uczniów, zdolności poznawczych i umiejętności stosowania metod matematycznych. Ukazują one sposoby twórczego wykorzystania wiedzy, wzbudzają potrzebę stałego zwiększania zasobu wiadomości, rozbudzają pozytywne ambicje, a także są okazją do rozwijania umiejętności rywalizacji i skutecznego prezentowania swojej wiedzy.

            W Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie 20 kwietnia odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny SOWA. Jego historia sięga 2005 roku. Przez dziewięć lat odbywał się cyklicznie jako konkurs szkolny. Na dziesięciolecie istnienia zapadła decyzja o rozszerzeniu  jego zasięgu na gminny. W tym roku po raz drugi organizowany był dla szkół z Gminy Brzozów. Do udziału zgłosiło się dziewięć placówek: SP w Grabownicy Starzeńskiej, SP w Górkach, SP Nr1 w Humniskach, SP Nr1 w Przysietnicy, SP Nr2 w Przysietnicy, SP w Starej Wsi, SP w Turzym Polu, SP w Zmiennicy oraz organizator konkursu SP Nr1 w Brzozowie.

            Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: klas czwartych, piątych i szóstych. Przystąpiło do niego łącznie 50 uczniów, w tym: 16 z klasy czwartej, 18 z klasy piątej i 16 z klasy szóstej. Uczniowie pisali test składający się z 18 zadań, na rozwiązanie którego mieli 90 minut. Przewidziana była ewentualna 20 minutowa dogrywka, która zawierała 2 zadania otwarte. Zmagania matematyczne uczniów były okazją do integracji środowisk szkolnych, a jednocześnie sposobnością do sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z uczniami z innych szkół. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim stopniem przygotowania i wiedzy.

            Najlepsze wyniki uzyskali:

ü  w kategorii klas czwartych

I miejsce: Julia Karamus ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Maria Data)

II miejsce: Kacper Dytko ze SP Nr 1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Edyta Boroń – Czekańska)

III miejsce: Oliwia Buczkowicz ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Barbara Pieniążek)

ü  w kategorii klas piątych

I miejsce: Kinga Słysz ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Lidia Gładysz)

II miejsce: Patrycja Szałajko ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Wioletta Wyskiel)

III miejsce: Konrad Wolanin ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Lidia Gładysz)

ü  w kategorii klas szóstych

I miejsce: Miłosz Siadkowski ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Edyta Boroń – Czekańska)

II miejsce: Jakub Żak ze SP Nr1 w Humniskach (nauczyciel przygotowujący Katarzyna Dmitrzak)

III miejsce: Aleksandra Zajdel ze SP w Grabownicy Starzeńskiej (nauczyciel przygotowujący Dariusz Barański)

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczenia nagród dokonały: Pani Maria Rymarz – zastępca Burmistrza Brzozowa i Pani Barbara Golonka – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Komitet konkursowy w składzie: Wioletta Wyskiel, Maria Data, Edyta Boroń – Czekańska, Joanna Leśniak oraz Magdalena Lubas serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz życzy dalszych sukcesów.

Edyta Boroń

Ostatnio zmienianyśroda, 20 kwiecień 2016 23:07

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.