Logo
Wydrukuj tę stronę

Turze Pole – Solina w ramach profilaktyki

fot. M.Grządziel fot. M.Grządziel

    W ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki,  od wielu już lat uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu biorą udział w  wyjazdach nad Zalew Soliński. Dzięki współpracy z WOPR, wypożyczalnią „Przystań przy zaporze”, oraz właścicielami gospodarstwa agroturystycznego, kolejny rocznik uczniów gimnazjum w dniach 15-16 września brał udział w wycieczce do Soliny. Wspaniała letnia pogoda sprzyjała nam wyjątkowo. Każde dziecko miało okazję pływania kajakiem, rowerkami wodnymi, zwiedzania najbliższej okolicy. Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa nad wodą, właściwym zachowaniem i przestrzeganiem przepisów było gwarancją świetnej zabawy. Dzięki takim wyjazdom nasza szkoła promuje zdrowy styl życia i wzmacnia poczucie przynależności do grupy. Wypracowanie  właściwych relacji między dziećmi, rodzicami i nauczycielami to długotrwały proces więc nie mogą to być wyjazdy jednorazowe, ale zaplanowany cykl działań. Tak jest właśnie w ZS w Turzym Polu.  Jeszcze kilka lat temu gimnazjaliści realizowali projekt „Turystyka -  jej rodzaje i walory”. Piękne Bieszczady i uroki Zalewu Solińskiego za każdym razem odkrywamy na nowo. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z kajakami a mam nadzieję, że nie ostatni.

    Wspólny wysiłek i zabawa, przełamywanie strachu i własnych słabości z całą pewnością zbliżyło uczniów gimnazjum. Cała grupa jednomyślnie stwierdziła, że był to dla nich bardzo udany wyjazd, który zakończył się zbyt szybko. To może być podsumowaniem i oceną jakiej możemy sobie życzyć przy każdym naszym działaniu.

Za pomoc w opiece nad dziećmi oraz wzorowe wypełnienie obowiązków opiekuna wycieczki dziękuję Pani Justynie Zimoń - wychowawczyni klasy I GM i Panu Woj ciechowi Ryń - wychowawcy klasy II GM.

Dziękujemy Pani dyrektor Zuzannie Koniecznej za zaakceptowanie celów i zadań wycieczki oraz umożliwienie wyjazdu.

Marek Grządziel

Ostatnio zmienianyśroda, 21 wrzesień 2016 12:25

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.