Logo
Wydrukuj tę stronę

„Gag” na festiwalu BALLO ŻORY 2018

fot. M.Grządziel fot. M.Grządziel

W sobotę 9 czerwca Zespół Tańca Nowoczesnego „GAG” ze Szkoły Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, brał udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym BALLO w Żorach woj. śląskie. Organizatorem Festiwalu było Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach – Scena na Starówce. Patronatem medialnym Festiwal objęli Pan Waldemar Socha – Prezydent miasta Żory oraz Pan Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta. „GAG” wystąpił w kategorii inne formy tańca 10-14 lat z układem „Życzę ci dobrego dnia”.

Po raz pierwszy w historii szkoły w Turzym Polu, „GAG” miał możliwość udziału w festiwalu rangi międzynarodowej, więc przygotowania były bardzo intensywne a zdenerwowanie zrozumiałe. Dziewczynki bardzo dzielnie nie tylko zniosły tak daleką podróż, ale przede wszystkim zaprezentowały się bardzo dobrze na scenie w Żorach. Mieliśmy okazję przekonać się jakie przygotowanie na tym poziomie artystycznym jest wymagane i ile trzeba mieć pewności siebie aby w pełni pokazać swoje umiejętności artystyczne. Dzięki pięknej pogodzie mieliśmy okazję na spacer po rynku w Żorach, był więc czas na odpoczynek, lody i schłodzenie się w fontannie.

„GAG” wystąpił w składzie: Milena Mazur, Oliwia Mazur, Maja Samborska, Jagoda Kundzierewicz, Dominika Futyma, Nikola Pelc, Hanna Wolańska, Edyta Malik, Wiktoria Rygiel, Amelia Ścibor, Klaudia Górniak oraz przewodnicząca zespołu Wiktoria Kędra.

Wszystkie koszty wyjazdu związane z wyżywieniem, akredytacją oraz opłatą za transport zostały pokryte przez dzieci i opiekuna. Przed zespołem nowe wyzwania oraz ciężkie próby, dlatego też dziękujemy tym wszystkim, którzy nam dopingują - pani dyrektor Zuzannie Koniecznej, pracownikom szkoły, rodzicom oraz panu radnemu Zbigniewowi Cyganikowi.

Marek Grządziel

Ostatnio zmienianywtorek, 12 czerwiec 2018 14:57

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.