Logo
Wydrukuj tę stronę

Paweł Sowiński - 38 miejsce na szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Chinach. Dzień po dniu...

fot. ze zbiorów Ł. Sowińskiego fot. ze zbiorów Ł. Sowińskiego

     Minęło 11 mistrzowskich dni, śledziliśmy codziennie Pawła grę, dodając wyniki każdej rozgrywki a przy okazji do galerii nowo udostępniane przez pana Łukasza zdjęcia, są tu wszystkie. Cieszyła nas każda jego wygrana i remis, po przegranej zastanawialiśmy się co przyniesie następny dzień, mając nadzieję na sukces. Więc przeżyjmy to jeszcze raz....

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Dzień po dniu… Pawła, wszystko co  uda nam się zdobyć zechcemy czytelnikom dostarczyć. Wiemy od pana Łukasza Sowińskiego, że mają tam w Weifang problemy z Internetem. Korzystając z dostępu do strony internetowej z wynikami poszczególnych zawodników na mistrzostwach świata, zechcemy codziennie informować o kolejnych grach Pawełka. Udostępnimy także zdjęcia jakie uda nam się uzyskać. Bądźcie z nami…

I runda - wygrana z Lin Chuming reprezentantem Honkongu,

II runda – wygrana z Chinką Lu Miaoyi, to tylko reprezentantka tego kraju ale i Mistrzyni Świata do lat 10 oraz mistrzyni Chin do lat 12, która gra w grupie chłopców jako jedyna w turnieju. Jednak to dopiero początek zmagań i trzeba się zabrać do pracy gdyż zostało jeszcze 9 rund a rywale bardo mocni i o rok starsi.

III runda - przegrana z  Edgarem Mamedov z Kazachstanu 

IV runda -  remis z Brianem Pang z USA  

V runda - wygrana z Ho Cooper z USA (po tej grze trwającej prawie 5 godzin - Pawełek awnsuje się w ogólnej klasyfikacji na 15 miejsce na 112 zawodników z całego świata.

VI runda - przegrana z Meng Yihan z Chin, szkoda - trzymamy kciuki za kolejne gry...!!!

(27 sierpnia jest dniem wolnym od rozgrywek, dodaliśmy tu nowe zdjęcia więc zachęcamy do oglądania galerii. Wynik VII rundy nie wcześniej niż jutro w godzinach wieczornych, bądźcie z nami...:) 

 VII runda -przegrana z  Sodbileg Uranjarga z Mongolii

(była niestety to runda  porażek polskich zawodników (Emilka Szopa przegrała  także z zawodniczką z Mongolii,  Jakub Seemann przegrał z zawodnikiem z USA tylko Zuzia Gaszka zremisowała zAmerykanką)

VIII runda - wygranaLu Yifan z Chin 

IX runda - przegrana z Wang Zhuoyuan z Chin

X runda - remisYang Siyuan z Chin

W galerii nowe udostępnione zdęcia. 

XI ostatnia runda - wygranaHe Yanzhe także z Chin 

      Paweł w tych 11 rundach, wygrał pięć z nich, w dwu zremisował i 4 przegrał; zdobył w sumie 6 punktów, co dało mu w jego grupie wiekowej - 38 miejsce - przypomnijmy - że w tej grupie było 112 zawodników. Jego rówieśniczka w grupie (do 10 lat) Zuzanna Gaszka, z wynikiem 6,0 pkt. zajęła wśród dziewczynek - 31 miejsce. Nieco wyżej zakończyli swój udział w mistrzostwach starsi,  Emilka Sapa z wynikiem 5,5 pkt. zajęła w swej grupie - 39 miejsce a Jakub Seemann - z wynikiem 6,5 pkt. uplasował się na - 34 miejscu. To niewątpliwy sukces Pawła ale i jego tato zasługuje na nie mniejsze słowa uznania; to był przecież maraton dla takiego chłopca, pomijając turniej, wszak to inny klimat, inna kuchnia (co widzieliśmy na zdjęciach) i obce otoczenie. Cieszymy się, że Pawełek zajął tak wysokie miejsce. Nasze gratulacje, na gratulacje innych przyjdzie czas. Teraz czekamy na powrót małego szachisty do domu i do szkoły. Zechcemy pokazać jego powitanie w rodzimych Humniskach, zanim zakładka zejdzie na dalszy portalowy plan.

 

 

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 05 wrzesień 2019 00:53

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.