Logo
Wydrukuj tę stronę

Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

24 października w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie odbył się Festiwal Nauki organizowany w ramach realizacji projektu z programu Erasmus+ w akcji KA101 „Uczyć się, aby wiedzieć i działać – wzrost kompetencji nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie”. Chęć udziału w Festiwalu Nauki wyraziły następujące szkoły Gminy Brzozów: Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy, Szkoła Podstawowa w Górkach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej oraz organizator uroczystości Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie. Każda ze szkół reprezentowana była przez grupę pięciu uczniów oraz jednego opiekuna.

            Cała uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji „Wielkie lanie” na podstawie prozy Stanisława Lema połączonej z „Tańcem robotów”. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, uczestnicy Festiwalu z innych placówek Gminy Brzozów oraz zaproszeni goście. Następnie uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły, wcześniej podzieleni na grupy, uczestniczyli w trzech z sześciu losowo przydzielonych stanowiskach. Tematyka spotkań na poszczególnych stanowiskach była następująca:

  1. Odkrywamy siły natury.

„We discover the forces of nature.”

  1. Gdzie jest cukier? – wyzwanie chemiczne.

„Where is sugar? – Chemistry challenge.”

  1. Szpieguję moim oczkiem…

„I spy with my little eye…”

  1. Odkryjmy Europę.

„Let’s Explore Europe.”

  1. Niesamowite powierzchnie.

„Amizing surfaces.”

  1. Zróbmy IT łatwym i przyjemnym.

„Let’s make IT easy and funny.”

Należy nadmienić, że każde spotkanie prowadzone było z elementami języka angielskiego.

            Podczas Festiwalu Nauki nie zabrakło drobnych upominków, nagród dla zwycięzców oraz poczęstunku dla wszystkich biorących udział w imprezie.

            Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom i innym pracownikom szkoły oraz Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie oraz przebieg uroczystości.

Edyta Boroń-Czekańska

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 październik 2019 18:25

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.