Logo
Wydrukuj tę stronę

„GraboRoboty” powstają w Grabownicy Starzeńskiej.

fot. arch. SP w Grabownicy Starzeńskiej fot. arch. SP w Grabownicy Starzeńskiej

      Po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej odbył się konkurs konstruowania i programowania robotów GraboRoboty. W tegorocznej edycji wystartowało 9 zespołów z różnych szkół w Gminie Brzozów.

       Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności programowania, logicznego myślenia i modelowania matematycznego. Po rejestracji drużyn na stronie internetowej projektu pojawił się plan stołu turniejowego oraz lista zadań do wykonania. Uczniowie uczestniczący w konkursie mieli możliwość wcześniejszego przygotowania się teoretycznego.  Główne zadania do wykonania to przenoszenie przez robota piłeczek oraz poprawne ustawianie i pozycjonowanie robota. W dzień konkursu odbyły się sesja treningowa na której przez trzy i pół godziny każda drużyna mogła testować dowolnie napisany wcześniej program oraz sesja finałowa w której każda drużyna mogła wykonać trzy przejazdy za które dostawała punkty. Po zliczeniu punktów przez komisję sędziowską nastąpiło zakończenie konkursu, wręczenie nagród oraz pamiątkowego pucharu dla zwycięzców.

Trzy najlepsze drużyny to:

  1. Grabo73 - update (SP w Grabownicy Starzeńskiej)
  2. 2.bomba (SP w Grabownicy Starzeńskiej)
  3. SPG1 (SP w Górkach)

Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową w Grabownicy Starzeńskiej oraz Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”. Nagrody dla drużyn które zajęły pierwsze trzy miejsca ufundował Burmistrz Brzozowa.

Dariusz Barański

Link do finałowego przejazdu zwycięskiej drużyny: https://www.youtube.com/watch?v=Y03S0czcGEM

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 luty 2020 11:02

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.