Logo
Wydrukuj tę stronę

„Pogórze Przemyskie w krwawym zakolu Sanu”. Spotkanie ze Stanisławem Krycińskim w brzozowskim muzeum

fot. brzozowiana.pl fot. brzozowiana.pl

      4 marca w Muzeum Regionalnym w Brzozowie gościł Stanisław Kryciński autor licznych opracowań przewodnikowych traktujących o Bieszczadach i bieszczadzkim przedgórzu. Niby gość (bo Warszawiak) a w zasadzie to „swój” człowiek  biorąc pod uwagę ile czasu spędza na Pogórzu i w Bieszczadach. Spotkanie poświęcone było wydanej w tym roku pozycji „Pogórze Przemyskie w krwawym zakolu Sanu”. Więc pachnącej jeszcze farbą drukarską ale nie tylko farbą bo także pogórzańskim klimatem nadsańskim ze wsi Huta Poręby, gdzie część tej pracy została napisana.

Z 437 stron tekstu przewodnickiej opowieści o regionie, pewnie około połowy dotyczy brzozowskiego i dynowskiego Nadsania lub Zasania, jak kto woli.  Liczne mapki, plany  i zdjęcia są uzupełnieniem bogatej treści.

Na grubo ponad godzinę trwającym spotkaniu autor opowiadał o dalszej i bliższej przeszłości zakola Sanu. Szkoda tylko, że słuchaczy było nie wielu. Choć z pewnymi poruszanymi kwestiami można dyskutować, generalnie warto było na tym spotkaniu być. Niech żałują Ci, którzy nie przybyli, w tym miejscowi regionaliści, historycy i sympatycy przeszłości regionu. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianypiątek, 06 marzec 2020 19:15

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.