IV Szachowe Mistrzostwa Brzozowa

W ramach ferii w Gminie Brzozów w dniach od 13 do 17.02. br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie został rozegrany IV Turniej Szachowy o Mistrzostwo Brzozowa juniorów pod patronatem Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS przy SP 1 w Brzozowie.

Na starcie zawodów stanęło 27 zawodników. Wśród chłopców prym wiódł przyjezdny zawodnik Marek Pniaczek z MKS Babia Góra Lipnica Wielka, który z dorobkiem 7,5 pkt. zajął miejsce I. Na miejscu II i III uplasowali się kolejno zawodnicy z RzKSz Rzeszów Adrian Miąsik oraz Arkadiusz Babiarz z 7 pkt. Dopiero na miejscu IV uplasował się zawodnik z UKS SP 1 Brzozów Tomasz Żak z 6,5 pkt.

W śród dziewczynek pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki z RzKSz Rzeszów Agnieszka Łuka 6,5 pkt. oraz Patrycja Miąsik 5,5 pkt. Na miejscu III uplasowała się zawodniczka z UKS SP 1 Brzozów Emilia Wojtas z 5 pkt. i zdobyła II kategorię szachową.

Turniej przebiegał w znakomitej atmosferze sportowej rywalizacji w duchu fair-play a uśmiechy dzieci podczas wręczania nagród upewniły organizatorów, co do celowości organizowania tego typu imprez i popularyzacji szachów w Gminie Brzozów.

Obok turnieju juniorów UKS przy SP 1 w Brzozowie zorganizował Turniej Open zgłoszony do oceny FIDE. W turnieju udział wzięło 12 zawodników. Zawodnicy rozegrali 9 rund z czasem 90 min na zawodnika. Grupę Open wygrał Tomasz Jaskółka z KKSz Urania Krosno z dorobkiem 8 pkt. miejsce II zajął Kamil Gierulski z RzKSz Rzeszów a miejsce III przypadło ubiegłorocznemu triumfatorowi Danielowi Kopczykowi z KS Komunalni Sanok. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się zawodniczka z UKS SP 1 w Brzozowie Aleksandra Kozubal.

Na zakończenie nagrody finansowe, puchary oraz dyplomy wręczył Prezes UKS SP 1 w Brzozowie Paweł Jurkiewicz.

Dziękujemy Firmie Alta za ufundowanie Pucharów.