Logo
Wydrukuj tę stronę

„OMNIBUS” 2013 w ZSZ Dynów

„OMNIBUS” 2013 w ZSZ Dynów

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był po raz V organizatorem konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” dla gimnazjalistów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych.

 Wzięło w nim udział 11 szkół gimnazjalnych: Zespół Szkół nr 1 w Bachórzu, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy, Publiczne Gimnazjum w Dubiecku, Zespół Szkół w Dydni, Zespół Szkół w Dynowie, Zespół Szkół nr 2 w Harcie, Zespół Szkół w Hłudnie, Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, Zespół Szkół w Łubnie, Publiczne Gimnazjum w Nienadowej, Zespół Szkół w Nozdrzcu, rywalizowało 81 uczniów (33 osoby język angielski i 48 osób matematyka) przygotowanych przez 23 nauczycieli.

    23 maja 2013 r. odbyła się kategoria – język angielski. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli z poszczególnych gimnazjów oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce: Bartosz Moskal z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim (opiekun Anna Mołoń); II miejsce: Angelika Ślimak z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Agnieszka Babiś); III miejsce: Zuzanna Sobkowicz z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa).
Wyróżnienia:
Magdalena Owsiany z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa),
Katarzyna Mielinkiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Tamara Ryzner), Jakub Hus z Zespołu Szkół nr 2 w Harcie (opiekun Aneta Lewandowska)
Aleksandra Hop z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim (opiekun Bożena Bukowska)
Izabela Sosnowska z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Agnieszka Szybiak).
           W czasie przerwy konkursowej uczniowie zapoznali się z technikami udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję poćwiczyć reanimację z użyciem bardzo nowoczesnego sprzętu. Pokaz zorganizowała p. Anna Dominik z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, przy udziale studentów kierunku pielęgniarskiego.

 24 maja 2013 r. odbyła się kategoria - matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele z poszczególnych gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco:

 I miejsceDamian Pielak z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Marek Siekaniec),

 II miejsce - Przemysław Jabłecki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Małgorzata Wandrowska)

 III miejsce - Krzysztof Blecharczyk z Publicznego Gimnazjum w Nienadowej (opiekun Beata Spławińska).

 Wyróżnienia: 

 Patryk Paściak z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Bogusława Szmul), Patryk Lubiński z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Marek Siekaniec), Jakub Martowicz z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal), Kinga Jodłowska z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal), Jan Hickiewicz z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal).

 W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników z matematyki uczestnicy mieli możliwość obejrzenia występu Szkolnej Grupy Taneczno – Sportowej „APLAUZ” a także zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”, uczestnicy obu kategorii 11 osób także nagrody specjalne, natomiast szkoła – opiekunowie podziękowania.

 Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych przepiękne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i osoby prywatne. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok!

                                                                      

 

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.