Menu
Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin


SANOK BĘDZIE ZAOPATRYWAŁ BRZOZÓW W WODĘ...3

plus brzozow
reklama
Admin

Admin

URL strony: http://www.brzozowiana.pl

XXIV Mikołajkowe Debiuty. Brzozów 2019

       5 grudnia w Brzozowskim Domu Kultury, już po raz XXIV odbył się finałowy konkurs piosenki dla najmłodszych wykonawców z regionu brzozowskiego. Konkurs pod nazwą „Mikołajkowe Debiuty” bowiem finał ma miejsce każdego roku w pierwszych dniach grudnia. W wyniku eliminacji gminnych do finału zostało zgłoszonych 27 młodziutkich wykonawców z wszystkich gmin powiatu brzozowskiego.

      Wystąpili - Iga Pęcherek, 4 latka z Przedszkola w Dydni, która brawurowo wykonała piosenkę „Głodny ptaszek”; w grupie 6-latek: Michalina Adamczak z SP w Zmiennicy w piosence „Wszystko się zmienia”, Wiktoria Oryszak Przedszkole Blizne „Piosenka drewnianych lalek”, Eliza Rzepka Przedszkole nr 2 Brzozów „Lipka”; w grupie 7-latków: Klaudia Śnieżek SP Orzechówka „Marzyciele na etacie”, Jowita Sikora SP Golcowa „Laleczka z saskiej porcelany”, Kornelia Opalińska SP Jasionów „Być szczęśliwym”, Julia Skotnicka SP Nozdrzec „Bal moich lalek”, Julia Konopacka SP Izdebki „Róża i tulipan”, Amelia Sowińska  SP nr 1 Brzozów „Być kobietą”, Kalina Różnicka SP Haczów „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”, Anna Czech SP nr 1 Brzozów „Tyle wdzięku”; w grupie 8-latków: Wiktoria Kałamucka SP Hłudno „Laleczka z saskiej porcelany”, Iga Sabat SP Niebocko „Chodźmy do parku”, Martyna Szarek SP Blizne „Piosenka na zły czas”,  Szymon Dytko SP Golcowa „Kto się czubi”, Zuzanna Pajęcka SP Grabówka „Pięknie żyć”, Lena Adamska SP Dydnia” „Laleczka z saskiej porcelany”, Lidia Knurek SP Wzdów „Święta to czas niespodzianek”, Dominik Oleniacz SP Grabownica Starzeńska „Drzwi do kariery”, Marlena Brodzicka SP Zmiennica „Naprawdę chcę”; w grupie 9-latków: Emilia Cisowska SP Malinówka „Różowa piosenka”, Lilianna Dziura SP Izdebki „Tęcza”, Sylwia Wanic SP nr 1 Domaradz „Z naszymi marzeniami”, Emilia Sikora SP nr 2 Domaradz „Takie tango” i Dominika Oryszak SP Blizne „Z naszymi marzeniami”. Jedna z finalistek nie zgłosiła się.

Kiedy obradowało konkursowe jury, swe umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowało grono wokalistów i tancerzy skupionych w zespołach i sekcjach zainteresowań BDK. Podziwiano więc Julię Czopik i Kacpra Dzikiego w piosence „Coś więcej”, Annę Tabisz wykonującą „Obudź się i żyj”, Oliwię Florek i Dawida Jajko śpiewających „You are the reaeson”, Martynę Wronę w utworze „Girl On fire” a także Martynę Koronę – w „Natural Women”. Jak zazwyczaj, w żywiołowym wykonaniu zaprezentowały się zespoły taneczne – Tamitu Mini w układzie „Czarownicowanie lasu sprzątanie” i Tamitu w układzie „Wystawa” i duet taneczny: Karolina Paczkowska z Kamilą Froń.

Jury konkursowe w składzie: Klaudia Kita, Dominika Dąbrowska i Grzegorz Makiel, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło wyróżnić i nagrodzić:

- wyróżnienia: Iga Pęcherek – z Przedszkola w Dydni i Julia Konopacka z SP w Izdebkach;

- w kategorii I wiek do 7 lat:

I miejsce – Jowita Sikora, SP Golcowa

II miejsce – Amelia Sowińska, SP Nr 1 Brzozów

III miejsce – Eliza Rzepka, Przedszkole Nr 2 Brzozów

- w kategorii II 8 i 9 latki:

I miejsce – Marlena Brodzicka, SP Zmiennica

II miejsce – Marlena Oryszak, SP Blizne

III miejsce – Dominik Oleniacz, SP Grabownica Starzeńska

Nagrody i wyróżnienia małym laureatom wręczyli Poseł na Sejm Piotr Uruski i Wicestarosta Brzozowski Jacek Adamski oraz dyrektor BDK Waldemar Och. Imprezę prowadziła Aleksandra Telesz (inf. wł.)

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne