Menu
Dzisiaj jest: 15 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon
NAJNOWSZE:

Erasmus+ w Zespole Szkół nr 1 w Przysietnicy

Erasmus+ w Zespole Szkół nr 1 w Przysietnicy

     Erasmus+ jest programem UE, celem którego jest kształcenie nauczycieli i młodzieży. Przyczynia się do wyrównania różnic społeczno-ekonomicznych, które będą miały swoje odzwierciedlenie w realizacji priorytetów UE. Dla szkół biorących udział w programie to możliwość szlifowania języka obcego, zwiedzanie nieznanych miejsc, poznawanie innej kultury oraz nawiązanie międzynarodowych przyjaźni na całe życie. To tylko niektóre z licznych zalet programu Erasmus+. 

Jedną ze szkół, która bierze udział w projekcie Erasmus+, jest Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy. Szkoła ta realizuje projekt No. 2022-PL01-SCH-0000-84026 pt: „Get Everybody In”.

Dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły to już drugi projekt międzynarodowy. Tym razem udało nam się nawiązać współpracę z takimi krajami jak: Rumunia, Macedonia Północna i Turcja.  Głównym celem jest włączenie wszystkich uczniów w życie szkoły, tak, aby nikt nie czuł się wykluczony.

W listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne online, na którym omówione zostały cele projektu oraz szczegóły mobilności do poszczególnych krajów. W dniach 6-9 marca odbyło się kolejne spotkanie projektowe, tym razem już w Macedonii Północnej. Trzy nauczycielki naszej szkoły p. Katarzyna Bednarczyk, p. Anna Orzechowska i p. Gabriela Gajda  uczestniczyły w szkoleniach prowadzonych przez NGO (organizacja pozarządowa działająca na rzecz wybranego interesu tu - współpraca ze szkołami) w miejscowości Kochani, dzięki którym wzbogaciły swój warsztat pracy i zdobyły nowe doświadczenia.

Odpowiedzialne za projekt nauczycielki miały okazję zapoznać się ze sposobami włączania grup marginalizowanych w proces edukacyjny
w Macedonii Północnej, a także działaniami i projektami w zakresie integracji oraz współpracy wielokulturowej.Wizyta w Macedonii była świetną okazją, aby trochę pozwiedzać i poznać uroki krajów bałkańskich, a także system edukacji w Macedonii Północnej. Pani Katarzyna Bednarczyk, Annna Orzechowska i Gabriela Gajda zwiedziły szkołę średnią LjupchoSantov oraz gminną szkołę podstawową Rade Kratovce, a także szkołę zawodową w Kochani. Nauczycielki zwiedziły również stolicę kraju - Skopje, a tam: Muzeum Archeologiczne Republiki Macedonii Północnej , Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, Kamienny Most, centrum miasta z imponującym pomnikiem Aleksandra Wielkiego oraz Stary Bazar . Wrażenia i wspomnienia z tego wyjazdu na pewno na długo zostaną w pamięci. Mamy nadzieję, że dzięki organizacji takich projektów uczniowie bardziej zaangażują się w naukę języków obcych.

Katarzyna Bednarczyk

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 marzec 2023 01:17
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne