Menu
Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Magdalena Korona
reklama

Kobieca drużyna pożarnicza OSP w Jabłonicy Polskiej wygrała VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze – Krzeszów 2018

fot. Marcin Betleja fot. Marcin Betleja

            9 września w Krzeszowie odbyły się VI wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa podkarpackiego. W zawodach udział wzięło 47 drużyn (24 grupy A i 23 grupy C). Powiat brzozowski w grupie A i C reprezentowały drużyny z Jabłonicy Polskiej.

           Zawody rozpoczęły się od uroczystej zbiórki, podczas której odczytano raport, wciągnięto flagę państwową oraz odegrano hymn narodowy. Powitania uczestników i gości zawodów dokonał Wójt Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski, a oficjalnego otwarcia Wiceprezes Zarządu Głównego – Prezes ZOW ZOSP RP Dh Janusz Konieczny.

   Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach tj. sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami, musztrze oraz ćwiczeniu bojowym. Zawody rozpoczęli mężczyźni. Nasza drużyna w biegu sztafetowym zajęła drugie miejsce ze stratą 2.81s do miejsca pierwszego. Kobieca drużyna z Naszej jednostki uzyskała w tym ćwiczeniu najlepszy czas.

            Po krótkiej przerwie przystąpiono do musztry oraz ćwiczenia bojowego. Tutaj rywalizację rozpoczęła grupa C. Nasze dziewczyny w "bojówce" uzyskały drugi czas, co w końcowym rozrachunku pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Mężczyźni popełnili błąd podczas swojego ćwiczenia bojowego, co poskutkowało spadkiem na 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

           Po rozegraniu wszystkich konkurencji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

W grupie „C” kobiecych drużyn pożarniczych:

1 miejsce - KDP Jabłonica Polska pow. brzozowski – 110,57 pkt.

2 miejsce - KDP Stare Oleszyce pow. lubaczowski – 112,33 pkt.

3 miejsce - KDP Nowosielec pow. niżański – 113,88 pkt.

W grupie „A” OSP:

1 miejsce - OSP Bystrowice pow. jarosławski – 89,72 pkt.

2 miejsce - OSP Stare Oleszyce pow. lubaczowski –95,70 pkt.

3 miejsce - OSP Bolestraszyce pow. przemyski – 97,91 pkt.

Musztrę na zawodach najlepiej wykonały: KDP z Połomi pow. strzyżowski i OSP Marki pow. łańcucki.

OSP Jabłonica Polska reprezentowali zawodnicy: Kamil Żychowski, Szymon Błaż, Gabriel Żółkoś, Jakub Błaż, Łukasz Wojnar, Robert Sieniawski, Dariusz Rymarz, Damian Stapiński, Kamil Józefczyk

Kobiecą Drużynę Pożarniczą z Jabłonicy Polskiej reprezentowały zawodniczki: Magdalena Jakubowicz, Wiktoria Krzysik, Joanna Stapińska, Angela Wilusz, Magdalena Kaczkowska, Karina Zywar, Aleksandra Kaczkowska, Gabriela Krzysik, Karolina Rajchel

   Pragniemy serdecznie podziękować Naszym zawodniczkom oraz zawodnikom za uzyskany wynik. Podziękowania kierujemy również do Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela, Starosty brzozowskiego Zygmunta Błaża, Vicestarosty Janusza Draguły, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kołaczyce Arturowi Paczkowskiemu, firmie Kruszpol Gruszka & Podkul, Spółce Leśnej w Jabłonicy Polskiej. (Zarząd OSP Jabłonica Polska)    

Fot. mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 wrzesień 2018 23:32
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne