Menu
Dzisiaj jest: 25 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

logo male

okladka operacja

plus brzozow
reklama

II Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej (cz. II)

fot. brzozowiana.pl fot. brzozowiana.pl

      W niedzielne popołudnie 16 sierpnia w Haczowie odbył się „II Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Wolność Polski 1918-1921”. Impreza zgromadziła na starcie 148 biegaczy nie tylko z Podkarpacia ale i z województw ościennych, kilku także ze środkowej Polski w tym z Warszawy. Biegacze mieli do dyspozycji dwie trasy 5 – kilometrową, 12 kilometrową w systemie „Nordic Walking” oraz 12 km biegu głównego. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią coro-19 od czasu przygotowań do biegu/biegów, poprzez ich przebieg po zakończenie imprezy panowała tu prawdziwie koleżeńska atmosfera. Trasy nie były najłatwiejsze do pokonania a i upał (ponad 30 stopniowy) dawał się we znaki.

Imprezę otworzył osobiście wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel dając wyraz temu, że to współzawodnictwo sportowe ale i hołd składany bohaterskim Haczowiakom w działaniach I wojnie światowej. Na pokonanie krótszej z tras biegacze potrzebowali nieco ponad 20 minut, około 1.5 godziny biegu wymagała trasa 12 kilometrowa. Najszybszymi na trasach okazali się:

Trasa 5 km - mężczyźni

1 miejsce – Paweł Krochmal (Warszawa)

2 miejsce – Grzegorz Rosłoński (Szymbark)

3 miejsce – Paweł Guzik (Krosno)

Trasa 5 km – kobiety

1 miejsce – Anna Lisiak (Trześniów)

2 miejsce – Amalia Kalina (Warszawa)

3 miejsce – Angelika Prajsnar (Haczów)

Trasa 12 km – „Nordic Walking” mężczyźni

1 miejsce – Radosław Niepokój (Wrocanka)

2 miejsce – Marek Sokołowski (Rymanów)

3 miejsce – Witold Zych (Rogi)

Trasa 12 km -– „Nordic Walking” kobiety

1 miejsce – Justyna Terlecka (Haczów)

2 miejsce – Anna Witalec (Boguchwała)

3 miejsce – Małgorzata Kaliszuk (Krościenko Wyżne)

Trasa 12 km BIEG GŁÓWNY mężczyźni

1 miejsce – Bartosz Ceberak (Rzeszów)

2 miejsce – Hubert Wierdak (Korczyna)

3 miejsce – Szymon Szmist (Krosno)

Trasa 12 km BIEG GŁÓWNY kobiety

1 miejsce – Izabela Zatorska (Wrocanka)

2 miejsce – Monika Banasik (Pruchnik)

3 miejsce – Agnieszka Olbort (Jasło)

Organizatorzy nagrodzili także biegaczy w kategorii do 35 roku życia, do 50 lat i 50+

kobiety - do 35 lat – Agnieszka Rępalska; do 50 -Barbara Telega; 50+ Anna Bemben;

mężczyźni do 35 lat – Robert Majecki; do 50 – Grzegorz Słowik; 50+ Adam Kułak;

Uznanie u organizatorów znalazł także Przemysław Dębiec, który brał udział w biegu w dniu swych urodzin, jemu także przyznano nagrodę.

Jeśli liczba 13 jest pechowa – to nie tym razem bowiem biegacz i  biegaczka z obu dystansów którzy zajęli właśnie 13 lokatę (biegli z numerami startowymi  502 i 134) także otrzymali nagrody.

Biegom towarzyszyło stanowisko promocyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień z Sanoka, gdzie przedstawiciele WKU promowali wojsko, przedstawiając warunki i zasady naboru do wszystkich ochotniczych form służby.  Także Gaz  System Oddział w Podgórskiej Woli zaprezentował swą firmę. Tu dzieci mogły brać udział w konkursach edukacyjnych (z nagrodami) związanych z gazem oraz dowiedzieć się o Gazociągu prowadzącym ze Strachociny (przez Haczów) do Podgórskiej Woli.

Impreza mogła zostać zorganizowana oraz mieć tak sprawny przebieg dzięki między innymi: harcerkom z drużyn ZHP w Haczowie i Wzdowie, WTZ w Sicinie, strażakom z OSP w Malinówce i Haczowie oraz dzięki wójtowi Jakielowi, który uczestniczył w całej imprezie, od jej otworzenia po rozdanie nagród. (inf. wł)

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 sierpień 2020 21:29

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne