Menu
Dzisiaj jest: 27 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

obraz viber 2023 12 13 19 58 47 737

Przedszkole w Trześniowie. Babciowo, Dziadkowo i karnawałowo

fot. Aneta Gruszka fot. Aneta Gruszka

     Babcie i Dziadkowie są dla wielu z nas symbolem ciepła, życzliwości i miłości. Włoskie przysłowie „Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci” mogłoby obowiązywać we wszystkich krajach i narodach. Dziadkowie pomagają nas wychować, rozpieszczają, a kiedy dorastamy – stale czekają na nasze odwiedziny. Ich troska i dobre życzenia są przy nas zawsze, każdego dnia. Zdarza się, że na co dzień o tym nie pamiętamy. Nie doceniamy. Nie odwiedzamy naszych dziadków zbyt często. Nie dzwonimy. Nie pytamy o ich sprawy. Nie opowiadamy o naszych. Na szczęście są dwa dni w roku, które przypominają nam o tym, co ważne. 21 i 22 styczeń świętujemy dni, o których nikt – dzieci i dorośli – nie mogą zapominać - Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Przedszkolaki z naszego Przedszkola 4 lutego zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta, która odbyła się w Domu Ludowym w Trześniowie. Choć na zewnątrz było biało i mroźnie, to w środku panowała wyjątkowo ciepła atmosfera. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Podczas spotkania były wierszyki, piosenki i tańce oraz życzenia dla Babć i Dziadków. Ci ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. A później... przedszkolaki obdarowały swoich gości upominkami. Po części artystycznej Rada Rodziców wraz z personelem przedszkola przygotowali poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości. Do tańca przygrywała również zaproszona orkiestra.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

Strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni w pięknej sali.”

      Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było i w naszym Przedszkolu dnia 08. 02.2023 r., kiedy odbył się Bal Karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Sala Muchomorków ozdobiona kolorowymi balonami, girlandami i serpentynami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu pojawiły się księżniczki, Spidermany, wróżki, policjanci, strażacy, pszczółki i jeszcze wiele innych postaci z ulubionych bajek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach i zabawach.

 Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

Aneta Gruszka

Ostatnio zmienianyśroda, 22 luty 2023 21:35
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne