Menu
Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

SP Trześniów – językowo …

fot. SP Trześniów fot. SP Trześniów

      Uczniowie naszej szkoły mieli w ostatnim czasie kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności z j. angielskiego oraz j. niemieckiego.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach językowych organizowanych przez szkołę podstawową w Besku. Uczestnicy z klasy VII oraz VIII wzięli udział w eliminacjach szkolnych wypełniając testy z j. angielskiego oraz j. niemieckiego. Dwoje uczniów (Karolina Borkowska z kl. VII oraz Bartłomiej Wojtuń z klasy VIII) reprezentowali naszą szkołę podczas II etapu konkursu z j. niemieckiego, który odbył się w SP w Besku.

Wszyscy uczniowie klas VI, VII oraz VIII w ramach projektu z języka angielskiego wykonali pocztówki z Londynu lub z Nowego Jorku, a tym samym wzięli udział w szkolnym konkursie z j. angielskiego pt. „Postcard from London or New York”. Zadaniem uczniów było wykonanie wizytówki powyższych słynnych miast w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a także zredagowanie pozdrowień z tychże miejsc w języku angielskim. Wyróżnione uczennice (Malwina Szurlej z kl. VI, Julia Opalińska, Karolina Borkowska, Maja Gruszka z klasy VII a także Emilia Piwowar z kl. VIII) otrzymały dyplomy i nagrody. Galerię prac zaprezentowano na szkolnym holu.

Jeszcze jedną okazją, w której również młodsi uczniowie mogli popisać się wiedzą i znajomością z j. angielskiego był ogólnopolski konkurs „Leon” organizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji, w którym wzięło udział kilkunastu uczniów z klas IV-VIII. Na wyniki jednak musimy zaczekać kilka tygodni.

Beata Rymarowicz

Ostatnio zmienianywtorek, 11 kwiecień 2023 20:05
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne