Św. Jan Paweł II – droga do świętości. Przedstawienie w Zespole Szkół w Orzechówce
- Dział: Gm. Jasienica Rosielna
- Napisał Admin
16 października obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Papież Rodziny. Z tej okazji młodzież Zespołu Szkół w Orzechówce pod kierunkiem ks. Dominika Długosza przygotowała przedstawienie pt. „Św. Jan Paweł II – droga do świętości”. Spektakl wystawiono dwa razy: 16 października dla społeczności szkolnej i 30 października dla mieszkańców Orzechówki i zaproszonych gości. Droga do świętości Karola Wojtyły rozpoczęła się w Wadowicach: „Z tej ziemi, gdzie dojrzewał łan pszeniczny, Wadowickiej okolicy, tam rozpoczął się Jego pielgrzymi szlak…”. Widzowie, przez całe przedstawienie, prowadzeni byli w najważniejsze miejsca związane z życiem Karola Wojtyły, a poprzez symbole i scenki pantomimiczne przypominali sobie wydarzenia z Jego życia. Uczestniczyli w chrzcie, pierwszej Komunii św., pogrzebach Rodziców. Widzieli aresztowanie wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w pierwszych dniach okupacji hitlerowskiej, pracę Karola Wojtyły w kamieniołomie. Przeżywali rozterki młodego Karola, który odkrywał swoje powołanie do kapłaństwa. Nie zabrakło scenek, w których Ks. Wojtyła – Wujek Karol spędzał…
Czytaj dalej...










