Dzień Patronów Zespołu Szkół w Orzechówce
- Dział: Gm. Jasienica Rosielna
- Napisał Admin
23 października w Zespole Szkół w Orzechówce obchodzono Dzień Patronów Szkoły połączony z pasowaniem na uczniów klas pierwszych – Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi i Gimnazjum im. Króla Władysław Jagiełły i Świętej Królowej Jadwigi. Do grona uczniów przyjęto 15 dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej i 20 z Gimnazjum. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonała Ewa Niemiec – dyrektor Zespołu Szkół. Najmłodsi uczniowie zabrali publiczność w podróż lokomotywą. Zwiedzając różne kraje pierwszoklasiści pokazali, że już wiele się nauczyli – śpiewali, tańczyli i recytowali. Był także koncert na cymbałkach. Uczniowie gimnazjum przygotowali scenkę związaną z naszymi patronami. Powiązali czasy współczesne ze średniowieczem. Widzowie brali udział w lekcji w szkole współczesnej oraz średniowiecznym uniwersytecie, byli na dworze króla Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi. Całości dopełniały piękne stroje i nastrojowa muzyka. Jednym z zadań szkoły jest pomoc w wychowaniu. Bardzo pomocny w tym procesie jest wzór…
Czytaj dalej...










