Menu
Dzisiaj jest: 23 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
NAJNOWSZE:

Jasełkowo w Jasienicy Rosielnej

fot. Kamil Śnieżek fot. Kamil Śnieżek

      „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” – fragment Ewangelii św. Łukasza każdego roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa.                                                                                                                                           

Dobre zwyczaje oraz pielęgnowanie tradycji będących dorobkiem naszej kultury stanowią nieodłączny element edukacji. Z tego względu Koło Teatralne działające w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Jasienicy Rosielnej pod opieką Karoliny Chrobak przygotowało przedstawienie jasełkowe.

                Ciszę betlejemskiej nocy i radość Bożego Narodzenia przeżywaliśmy w niedzielę 5 stycznia 2020 roku w sali kina przy Urzędzie Gminy Jasienica Rosielna. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Wiktoria Pietrasz (Maryja), Jakub Śnieżek (Józef), Zuzanna Tarnawska (Archanioł), Radosław Telesz (Maciej – pasterz), Bartłomiej Świątek (Kuba – pasterz), Kacper Janusz (Walek – pasterz), Krzysztof Pisula (Kacper), Mateusz Śnieżek (Melchior), Mateusz Gierlach (Baltazar), Marcel Michalski (Herod), Wiola Lenart (Herodowa), Zuzanna Mateja (Śmierć), Anna Walczak (Diabeł), Kamil Mrozek (Kanclerz) znakomicie wcielili się w swoje role wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne. Tegoroczny spektakl przeplatały kolędy w wykonaniu chóru anielskiego (Inga Niepokój, Zuzia Mrozek, Alicja Kwolek, Natalia Głogowska, Madzia Lenart, Zuzia Malinowska, Lena Kwolek, Zosia Barańska, Milena Gurgacz, Antosia Malinowska, Sara Bobryk, Zosia Lenart, Dominika Pająk, Wiktoria Wolanin, Nikola Dąbrowska, Karolina Pietrasz, Kamila Dyrak, Ola Telesz, Martyna Gurgacz, Jowita Marcinik, Amelia Piecuch, Karolina Szewczyk, Pola Zając). Nie zabrakło także dźwięku skrzypiec (Ala Kwolek, Lena Kwolek) oraz saksofonu (Kordian Kwolek). Wspaniałym uzupełnieniem całego przedstawienia był taniec gimnastyczny Gwiazd (Wiola Lenart, Zuzia Tarnawska). Całość uzupełniły efekty świetlne, za które odpowiedzialny był Miłosz Mateja.

                Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek, Sekretarz Gminy Jasienica Rosielna Anna Fic, Skarbnik Gminy Jasienica Rosielna Michał Siwak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jan Winiarski, ksiądz proboszcz Krzysztof Chudzio, ksiądz wikary Paweł Wołoszyn. 

                Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość oraz  poczucie humoru wspaniale objawiły się na scenie.  Dekoracja, stroje, muzyka, a przede wszystkim pełna otwartości gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami  stworzyły niepowtarzalny nastrój, a wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.

         Po części artystycznej Dyrektor szkoły – Krystyna Szarek oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Chudzio pochwalili występ uczniów oraz złożyli  wszystkim obecnym noworoczne życzenia.

                Uroczystość jasełkowa okazała się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować młodym artystom, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie tegorocznych Jasełek. Podziękowania należą się także Kamilowi Śnieżkowi, który uwiecznił emocje jasełkowego spektaklu na zdjęciach.

               Karolina Chrobak

  Fot. w galerii: Kamil Śnieżek

Ostatnio zmienianywtorek, 07 styczeń 2020 13:42
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne