Menu
Dzisiaj jest: 29 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
NAJNOWSZE:

obraz viber 2022 09 05 19 19 51 709

„Gwiezdne Wojny” w Szkole Podstawowej w Jasienicy Rosielnej

fot. arch. SP w Jasienicy Rosielnej fot. arch. SP w Jasienicy Rosielnej

    13 lutego uczniowie klas II-VI wzięli udział w spotkaniu z Panem Maciejem Kwolkiem, który przyjechał na zaproszenie Pani Agnieszki Masłyk, pedagoga szkolnego.

Spotkanie to zostało zorganizowane  w ramach preorientacji zawodowej, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto mieć pasje, realizować je w wolnym czasie, dążyć do celu i dzielić się z innymi swoimi osiągnięciami. Takim niewątpliwie człowiekiem, który ma nietypową pasję jest właśnie Pan Maciek. A dlaczego nietypowa? Ponieważ jest jedynym człowiekiem na terenie naszego województwa i jednym z nielicznych na terenie Polski, który konstruuje modele własnego projektu, i jedynym, który tworzy kosmiczne rzeczy z „Gwiezdnych Wojen” (Star Wars) wykorzystując do tego celu odpady  z recyklingu (kartony papierowe, puszki, wkłady do długopisów, sprężynki, nakrętki od butelek i wiele, wiele innych odpadów). Do naszej szkoły przywiózł ze sobą zaledwie kilka eksponatów, ale na zdjęciach mogliśmy zobaczyć jak fantastyczne modele powstają z rąk Pana Maćka. Są one niepowtarzalne, często wykonane w skali 1:1.

Z pewnością naszemu gościowi było bardzo miło, gdy się okazało, że spora część naszych uczniów poznała już i pamięta Pana Maćka z Rzeszowa z „Dnia Odkrywców” i „Nocy Odkrywców”, gdzie już od kilku lat co roku wyjeżdżamy na spotkania naukowe na Politechnikę Rzeszowską.

Dlaczego spotkanie to było wyjątkowe? Ponieważ przy okazji zostały poruszone zagadnienia profilaktyki, posłuszeństwa dla rodziców i nauczycieli oraz współpracy z nimi, dobrego wykorzystania czasu wolnego, bezpiecznego zachowania się w każdej dziedzinie życia, aż w końcu, a może przede wszystkim rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz stawiania sobie życiowych celów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego cennego spotkania, a Panu Maćkowi za znalezienie czasu, aby do nas przyjechać. Z pewnością nie był to zmarnowany czas.

Zainteresowani mogą znaleźć Pana Maćka na facebooku, gdzie dzieli się swoimi pasjami (https://www.facebook.com/maciek.kwolek.77/posts/2734509390002851?comment_id=2734794033307720&notif_id=1581604562189995&notif_t=feedback_reaction_generic).

Agnieszka Masłyk

Ostatnio zmienianywtorek, 18 luty 2020 11:37
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne