Menu
Dzisiaj jest: 24 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

obraz viber 2023 12 13 19 58 47 737

"Stacja Niepodległość" w Woli Jasienickiej

fot. ze strony UG Jasienca Rosielna fot. ze strony UG Jasienca Rosielna

      19 listopada br. mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna mogli podziwiać patriotyczny spektakl „Stacja Niepodległość” zaprezentowany przez społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej.

 …Widowisko otworzyła pantomima ukazująca rozbiory Polski. Akcja rozpoczyna się w roku 1914, zaraz po wybuchu I wojny światowej. Pracownik kolei, Tadeusz, nie wierząc w to, że Polsce uda się odzyskać niepodległość, nie spieszy się do walk na froncie. Jego żona Zofia oraz Helena – matka młodego legionisty, Adama Dulęby, próbują wpłynąć na postawę mężczyzny. Równolegle akcja rozgrywa się w szeregach Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, w których pełni entuzjazmu żołnierze walczą o wolność narodu polskiego

   W role główne wcielili się: Tadeusz Graff – pracownik kolei (Dobrosława Krauz), Zofia Graff – żona Tadeusza (Małgorzata Śnieżek), Adam Dulęba – młody Legionista (Julia Gierlach), Helena Dulęba – matka Adama (Oliwia Fic), Stefan Chmura – żołnierz Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego (Oskar Skrabot), Józef Piłsudski (Jakub Gierlach). W pozostałych rolach wystąpili: Martyna Kuźnar, Kamila Glazer, Daria Płonka, Lena Barud, Nadia Barud, Daria Mnich, Zofia Gładysz, Nikola Lenart, Martyna Gargasz, Victoria Zajączkowska, Lena Hunia, Maja Płonka, Paulina Telesz, Jan Gerlach, Bartosz Masłyk, Filip Telesz, Antoni Krauz, Bartosz Masłyk oraz Adrian Kwolek.

   Cały spektakl przeplatały wiersze patriotyczne, choreografie grupy tanecznej (w składzie: Zuzanna Śnieżek, Amelia Fic, Zuzanna Granat, Barbara Gładysz, Julita Kielar, Zuzanna Boroń, Hanna Gerlach i Milena Zajączkowska) oraz śpiew utalentowanych wokalistek: Antoniny Masłyk, Brygidy Kwolek oraz Patrycji Stodolak.

  Tego samego dnia, tj. 10 listopada o godz. 17:00, sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili pani Urszula Brzuszek - Wójt Gminy Jasienica Rosielna, pani Anna Fic - sekretarz gminy Jasienica Rosielna, ksiądz proboszcz Marek Zarzyczny, ksiądz wikariusz Karol Burda, pan Wiesław Pigoń sołtys wsi Wola Jasienicka, rodzice, dziadkowie i znajomi uczniów naszej szkoły.

   Wieczorny, niezwykle nastrojowy spektakl w pięknie oświetlonej scenografii wykonanej przez panią Anetę Mzyk, panią Halinę Gazda oraz pana Tomasza Jarosza otrzymał owacje na stojąco.  Aktorzy z naszej szkoły podbili serca publiczności. Łza w oku zakręciła się niejednemu z nas, gdyż było to wspaniałe przeżycie zarówno dla aktorów i wokalistów, jak i nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości.   Na zakończenie głos zabrali kolejno pan Dyrektor Marek Chęć, pani Wójt oraz ksiądz proboszcz. Dziękujemy bardzo panu Krzysztofowi Kielarowi za udźwiękowienie i oświetlenie.

Widowisko słowno-muzyczne w reżyserii pani Karoliny Chrobak opowiadało historię pracownika kolei Tadeusza, który nie wierząc w odzyskanie niepodległości nie spieszy się do walk na front. Równolegle akcja rozgrywała się w szeregach Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, w których pełni entuzjazmu żołnierze walczyli o wolność narodu polskiego.  

Wzruszający patriotyczny spektakl, urokliwa scenografia oraz wspaniali aktorzy i wokaliści podbili serca publiczności wywołując łzę w niejednym oku.

SP Wola Jasienicka/ UG Jasienica Rosielna/admin

Ostatnio zmienianysobota, 25 listopad 2023 21:22
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne