Menu
Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Wara. Zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół. Nagrody i niespodzianki od Wojciecha Janasa, wspierającego zdolnych uczniów gminy Nozdrzec.

fot. A. Potocka fot. A. Potocka

    27 czerwca był ważnym  dniem dla wszystkich polskich uczniów i nauczycieli. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy oraz zdobywania nowych wiadomości  nadszedł czas wakacji i odpoczynku.

    W Zespole Szkół w Warze uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w miejscowym kościele. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, ich rodzice oraz nauczyciele dziękowali za kolejny, wspólnie spędzony rok, rozwijanie talentów i poszerzanie wiedzy. Ksiądz proboszcz Henryk Szpila w homilii zwrócił się do zebranych, by w czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętali o Bogu i modlitwie. Mówił także, by rodzice okazali swoim dzieciom miłość i radość z osiągniętych na miarę każdego ucznia sukcesów.   

    Następnie uczestnicy uroczystości udali się do szkoły i zebrali na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przekazaniu sztandaru szkoły przyszłym uczniom klasy III Gimnazjum oraz VI Szkoły Podstawowej, głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Warze Aleksander Fil. Powitał on przybyłych na  uroczystość gości: Wójta Gminy Nozdrzec – pana Antoniego Gromalę oraz przyjaciół szkoły- państwa Krystynę i Wojciecha Janasów z Warszawy.

    Uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny na zakończenie nauki
w Szkole Podstawowej. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście przenieśli się do mitologicznego Olimpu i byli świadkami skarg uczniów na dyscyplinę oraz ucisk ze strony dyrektora i nauczycieli. Bogowie greccy oraz widzowie uwierzyli w niezwykle ciężki los uczniów i byli gotowi skazać dyrektora szkoły na męki w Hadesie. Wówczas na scenę wkroczyła Fortuna i powiedziała, że w szkole porządek być musi, a uczniowie muszą spędzać swoją młodość w ławkach. Wszystko skończyło się dobrze, a posłaniec bogów – Hermes zakończył przedstawienie morałem „ że jeszcze się taki nie urodził, któryby naszemu Szkolonowi zaszkodził”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój pełen humoru i perfekcyjnie przygotowany występ.

    W dalszej części uroczystości, scena została opanowana przez absolwentów Gimnazjum. Uczniowie dziękowali nauczycielom za życzliwość, zrozumienie
i przekazywaną przez trzy lata wiedzę. Podsumowaniem ich gimnazjalnego życia, była piosenka „ Ostatni raz z moją klasą”, śpiewana przez Mariannę Uryć. Niezwykle wzruszająco brzmiały słowa: „Nie do wiary jak szybko płynie czas, wczoraj mali dziś dorosły świat, wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień…”.Uczniowie klasy III Gimnazjum wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli poprzez wręczenie im kwiatów.

    Następnie przyszedł czas na wyróżnienie uczniów, którzy ciężko pracowali przez cały rok szkolny i zasłużyli na nagrody. Pan Wojciech Janas wręczył nagrody rzeczowe: laptop, drukarkę i skaner uczennicy klasy III Gimnazjum Karolinie Kłak, która osiągnęła najlepsze wyniki w nauce w gminie Nozdrzec, była laureatką olimpiady przedmiotowej z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim oraz bardzo dobrze napisała egzamin gimnazjalny. Warto tutaj podkreślić, że to w naszej szkole już trzecia osoba została w ten sposób obdarowana oraz, że pan Wojciech Janas już od kilku lat wspiera zdolną młodzież w gminie Nozdrzec z własnych środków finansowych. Nagrodzona uczennica podziękowała za wyróżnienie jej oraz zaapelowała do młodszych kolegów, że warto jest się uczyć.

    Nie był to jednak koniec niespodzianek i wyróżniania zdolnych uczniów. Andżelika Adamska z klasy VI, która odgrywała Fortunę, rewelacyjnie wcieliła się w rolę i ujawniła swój aktorski talent. Jej gra bardzo podobała się uczestnikom uroczystości, a gość z Warszawy ufundował dla niej kolonijny pobyt nad morzem. Łzy na twarzy dziewczynki, które świadczyły o jej radości z nagrody, wywołały wzruszenie u wielu nauczycieli. Pan Janas sfinansował także kolonie nad morzem dla dwóch uczniów z gminy Nozdrzec. Taka postawa jest rzadka we współczesnych czasach i warta naśladowania. Wpisuje się ona w nauczanie patrona szkoły – Świętego Jana Pawła II, który mówił: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

     Potem Dyrektor szkoły wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Pozostali uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy bardzo dobrego ucznia z rąk swoich wychowawców i udali się na zasłużone wakacje. Nadszedł upragniony czas wędrówek, podróży, zabawy oraz nabierania sił na kolejny rok  Do zobaczenia w szkolnych murach za dwa miesiące.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Monika Jedynak

Zobacz całą galerię: KLIK

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 lipiec 2014 23:18
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne