Menu
Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Piknik Rodzinny z Janem Pawłem II

fot. Barbara Zubka fot. Barbara Zubka

14 czerwca w Zespole Szkół w Warze odbył się Piknik Rodzinny z Janem Pawłem II. Jego organizatorami byli: Rada Rodziców oraz Dyrektor i Grono Pedagogiczne. Uroczystość zbiegła się w czasie z czternastą rocznicą oddania do użytku i nadania imienia szkole. Od 2001 roku  patronuje nam Ojciec Święty – Jan Paweł II. W tym szczególnym dniu chcieliśmy świętować razem z mieszkańcami wsi i przypomnieć nauczanie naszego patrona.  W słoneczne, niedzielne popołudnie do naszej szkoły przybyli: społeczność Wary, uczniowie, mieszkańcy sąsiednich miejscowości oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Nozdrzec – pan Antoni Gromala, Zastępca Wójta Gminy Nozdrzec – pani Sabina Południak, Ojciec Tomasz Nogaj – misjonarz z Sudanu Południowego, a także ks. Zygmunt Słomski  i pan Bogusław Olszonowicz z gdańskiego zespołu DUVAL.

Piknik rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Warze. Eucharystii przewodniczył Ojciec Tomasz Nogaj. Ks. Zygmunt Słomski  i pan Bogusław Olszonowicz ubogacali ją natomiast  śpiewem oraz świadectwem o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II. Nie mogło zabraknąć ulubionych pieśni Papieża: „Barki”  i „Czarnej Madonny”. Uczniowie ZS w Warze oraz rodzice włączyli się w Mszę Św. poprzez śpiew psalmów, modlitwę wiernych oraz złożenie darów ołtarza. Dyrektor ZS w Warze – pan Aleksander Fil odczytał Pierwsze Czytanie.

 Następnie społeczność szkolna, mieszkańcy wsi oraz goście przeszli na podwórko szkolne i zgromadzili się obok pomnika Jana Pawła II. Tutaj miała miejsce dalsza część uroczystości. Wójt Gminy Nozdrzec - pan Antoni Gromala, Zastępca Wójta Gminy Nozdrzec – pani Sabina Południak, Przewodniczący Komisji Budżetowej – pan Jan Jedynak oraz uczniowie ZS w Warze złożyli kwiaty przed pomnikiem patrona szkoły. Później głos zabrał Dyrektor ZS w Warze – pan Aleksander Fil, który powitał  gości i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przypomniał również słowa Jana Pawła II, które są dla nas drogowskazem we współczesnym, komercyjnym świecie. O nauczaniu naszego patrona mówił również w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Nozdrzec. Swoje „pięć minut” miały także przedszkolaki, które wraz ze swoją wychowawczynią – panią Bożeną Niemiec  i Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Agnieszką Szpiech podziękowały gospodarzowi gminy za wspaniały plac zabaw. Dzieci wręczyły kwiaty oraz zaśpiewały „Sto lat”.  

Kolejnym punktem pikniku był występ artystyczny uczniów klasy VI SP i I G – „Operacja radość”. Widzowie mogli przenieść się do miejsc bliskich Janowi Pawłowi II i podziwiać niezwykle realistyczny Kościół w Wadowicach, czy dom rodzinny Karola Wojtyły. Piękną scenografię przygotowała pani Elżbieta Pempuś. Młodzi artyści przedstawili historię Karola, chłopca z Domu Dziecka, któremu anioły przywróciły radość życia. Ich gra przeplatała się ze słowami Jana Pawła II. Przedstawienie było niezwykle wzruszające i pełne pozytywnych emocji. Gromkimi oklaskami nagrodzone zostało ogniste paso doble w wykonaniu czterech uczennic. Podziękowania za to przedstawienie  należą się paniom Elżbiecie Naleśnik oraz Danucie Szpiech. Później Ojciec Tomasz Nogaj opowiedział o swojej pracy na misji w Sudanie Południowym i przekazał kilka egzemplarzy książki księdza Kazimierza Sowy „Szaleńcy Pana Boga”.

Centralnym punktem uroczystości był koncert duetu TVO BAND: ks. Zygmunta Słomskiego  i pana Bogusława Olszonowicza. Zespół przyjechał do naszej miejscowości na zaproszenie s. Marceli Zubka. Uczestnicy pikniku świetnie się bawili przy utworach religijnych i piosenkach  „Czerwonych Gitar”. Pan Olszonowicz jest kompozytorem popularnego utworu „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie Panie” oraz  członkiem „Czerwonych Gitar”, dlatego też mogliśmy wysłuchać takich przebojów jak:  „10 w skali Beauforta”, czy „Anna Maria”. Artyści zachęcili publiczność do wspólnego śpiewania i tańca, bowiem „o Bogu trzeba śpiewać radośnie”. Jedną z atrakcji był pokaz ju-jitsu w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Największymi brawami nagrodzeni zostali najmłodsi zawodnicy. Dziękujemy instruktorowi Łukaszowi Sieńczakowi za przybliżenie nam tej dyscypliny sportowej.

Piknik zakończył występ członków kółka teatralnego, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu „Kopciuszek”. Była to  współczesna wersja znanej wszystkim bajki. Siostry Kopciuszka brały udział w castingu do telewizyjnego show, jej ojciec pracował jako biznesmen. Opiekunki młodych aktorów – panie: Elżbieta Skubisz i Bożena Niemiec  zadbały o to, by spektakl był zabawny i dawał radość. Na naszych twarzach wielokrotnie pojawiał się uśmiech. Na scenie wystąpił również zespół muzyczny z naszej szkoły pod kierunkiem pana Krzysztofa Lubeckiego. Uczniowie dali  popis swoich umiejętności wokalno - instrumentalnych. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć okolicznościowe wystawy: publikacji o naszym patronie oraz pamiątek związanych z Janem Pawłem II, które nasza szkoła otrzymała z rąk Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Chętni mogli wpisać się do księgi pamiątkowej. Rodzice z Rady Rodziców zadbali o to, by nikt nie był głodny  i serwowali pyszną grochówkę, kiełbaski z grilla oraz słodkie wypieki. Na pikniku było więc coś dla ciała i dla ducha. Słoneczna pogoda, artyści z TVO BAND oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili i mogli w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. Ponadto przypomnieli sobie nauczanie Jana Pawła II. Był to piękny dzień dla naszej szkoły i całej wsi. Oby więcej takich inicjatyw...

Monika Jedynak

Fot. w galerii - Barbara Zubka

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 czerwiec 2015 15:08

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne